Cyklus přednášek

Cyklus přednášek o architektuře a designu: Za architekturou kolem světa

adamstech-0144-2

Prozkoumejte svět moderní architektury a designu s Adamem Štěchem.

Kurátor, historik designu a architektury a dlouholetý pedagog Scholastiky Adam Štěch připravil sérii přednášek zaměřených na architekturu a design konkrétních měst po celém světě, které v rámci svých výzkumů navštívil. Zdokumentoval v nich rozmanité příklady a fenomény moderní architektury a designu, které vám teď v rámci série „Za architekturou kolem světa“ postupně představí.

Každá z přednášek odhalí příběhy architektů a designérů spojených s konkrétními místy na pozadí komplexních historických a kulturních souvislostí, osobních momentek i cestovatelských tipů.

Jedná se o subjektivní a přesto všeobjímající průvodce po známých metropolích, ale i nepříliš zmapovaných regionálních městech.

Tento semestr se vydáme opět také na exkurze a v přednáškách se zaměříme na témata:
Modernismus a brutalismus v Sao Paulu, Poválečná moderna v Miláně, Poválečná moderna v Miláně 2, Art Deco a modernismus v Uruguayi, Moskevský konstruktivismus, Poválečná obnova města Royan, Po stopách Bauhausu ve Výmaru, Desavě a Lipsku, Modernismus v Sydney, Modernismus v Neapoli, Veřejný interiér skandinávského modernismu, Architektura a surrealismus, Poválečný modernismus v Palm Springs, Moderní architektura v Liberci
(Změna témat vyhrazena)


Co se v kurzu naučíte?

 • Získáte tipy na cestování

  a vyhnete se tak cestovatelským klišé.

 • Dozvíte se o rozmanitých příkladech a fenoménech

  moderní architektury a designu.


Kdo kurz vede?

VOŠ, Kurzy

Adam Štěch

adamstech_portret-0122

Přehrát video

Adam Štěch je teoretik, novinář a kurátor, který se dlouhodobě zabývá designem, architekturou, módou a výtvarným uměním. Je absolventem Dějin umění na Karlově univerzitě a je spoluzakladatelem kreativní skupiny OKOLO (laureáti Czech Grand Design, 2012) se kterou od roku 2009 realizoval desítky publikačních a výstavních projektů v České republice i v zahraničí. Je autorem řady textů o designu a architektuře, které vychází v domácím i zahraničním tisku. Je stálým redaktorem časopisu Dolce Vita a pravidelně píše pro prestižní světové magazíny a blogy jako jsou Wallpaper, Modernism, Damn, Cool Hunting, Domus, Architonic, Mark nebo SightUnseen a další.

Máte na vyučujícího dotaz?
Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.Cena kurzu: 8.300Kč

Cena kurzu:
8.300


Jak se přihlásit na kurz?

 • 1

  Vyplňte online přihlášku na našem webu. Dále pokračujte v zápisu na webu nebo následujte instrukce ve Vašem emailu.

 • 2

  Pro dokončení zápisu zaplaťte rezervační poplatek k potvrzení vašeho místa nebo zaplaťte rovnou celý kurz.

 • 3

  Po obdržení celé částky již budete studentkou nebo studentem Scholastiky a my vás budeme kontaktovat s informacemi o zahájení výuky.


Přihláška na kurz

Přihlášky na letní semestr jsou uzavřeny. Těšíme se na vás v zimním semestru 2024.

Máte-li jakékoliv dotazy, týkající se kurzů Scholastika, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu kurzy@scholastika.cz


 • Kdy na Scholastice začínají kurzy?

  Kurzy jsou vždy semestrální. V zimním semestru začínají v polovině října a letní semestr bývá zahájen na přelomu února a března. Letní semestr 2024 začíná v týdnu od 26/2 2024.

 • Jak často probíhají kurzy?

  Kurzy probíhají 1x týdně, vyjma dějin umění.

 • Jsou nějaké slevy v případě kombinace kurzů?

  Základní cena za kombinaci 2 kurzů je 16 500 Kč. Za kombinaci tří kurzů 22 500 Kč. Pro více informací nás kontaktujte na kurzy@scholastika.cz.

 • Je možné využívat prostor Scholastiky i v čase mimo výuku?

  Ano, motivujeme studenty k práci na školních zadáních i na vlastních projektech. Scholastika je po domluvě otevřena každý všední den v čase 12–20 hod.

 • Získám absolvováním kurzu nějaké osvědčení nebo certifikát?

  Ano, absolvováním daného kurzu získáte tištěný certifikát. Certifikáty vystavujeme na vyžádání po ukončení kurzu v daném semestru.

 • Získám zapsáním na kurz status studenta?

  Při studiu semestrálních kurzů nezískáváte status studenta, protože se nejedná o denní studium. Pokud chcete studovat denní studium na Scholastice, přihlaste se k nám na Vyšší odbornou školu.


×