Digitální tvorba

Ateliér grafického designu A

kurzyklauzury2-0064-720x540-c-default

Rozvíjejte své praktické i kreativní dovednosti v oblasti grafického designu pod vedením Kristýny Greplové.

Kurz bude přímo závislý na struktuře účastníků*účastnic. Na základě individuálních zkušeností si určíme cíle, kterých chceme v průběhu semestru dosáhnout. Najdeme společnou tématickou linku. Začneme v rovině intuice a inspirace. Určíme hranice, ve kterých se budeme pohybovat.

Zajímá nás struktura a systém práce designéra – experiment a chyba jsou iniciátory zajímavých řešení a výsledná forma již může být různá. V kurzu určitě nepůjde o agenturní práci. Nebudeme plnit pomyslné přání klienta, ale chceme najít náš autentický přístup, který nám dá víc jistoty k prezentaci a obhajobě. Každý realizovaný projekt prochází často komplikovaným procesem schvalování. To nás také zajímá. Budeme suplovat oponenta, vést kritickou debatu a snažit se obstát. Z praktických úkolů nás čeká prozkoumání různých disciplín grafického designu – logo, sazba, kompozice, práce s formátem a s typografií.

 • Pro ateliér doporučujeme základní znalost Adobe Illustrator, nebo navštěvování kurzu Adobe na Scholastice.

 • V případě ateliérů grafického designu A a ateliéru grafického designu B se nejedná o rozdělení na začátečníky a pokročilé. Rozdíl v jednotlivých ateliérech je u lektorek, které je vedou.


Co se v kurzu naučíte?

 • Různé disciplíny grafického designu

  logo, sazba, kompozice, práce s formátem a s typografií

 • Navrhnout správně vizuální identitu
 • Přípravu tiskovin

  časopisy, knihy, plakáty


Kdo kurz vede?

Kurzy

Kristyna Greplová Krahulíková

kristynagreplova-0015

Kristyna Greplová Krahulíková absolvovala Ateliér grafického designu a vizuální komunikace profesora Rostislava Vaňka na pražské UMPRUM. Již v průběhu studií začala pracovat jako grafická designérka Centra současného umění DOX. Tato spolupráce pokračovala dalších osm let a během ní se podílela se kompletní přípravě vizuální prezentace výstav v rámci DOX (plakátová tvorba, doprovodné materiály — knihy, brožury) a postupně i dalších nezávislých uměleckých institucí. Následně absolvovala roční stipendium na Indonesian Institute of Arts Denpasar na Bali a po návratu úspěšně působí jako nezávislá grafická designérka. Je autorkou vizuální podoby mnoha knížek o moderním umění (a souvisejících témat) a je nositelkou několika ocenění. Ve své práci primárně zdůrazňuje roli typografie. Aktuálně vedle plnění mateřských povinností spolupracuje s několika knižními nakladatelstvími, Vysokým učením technickým v Brně a grafickými studii.

Výběr její práce je publikován mj. na www.kristynagreplova.com.

Máte na vyučujícího dotaz?
Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.Cena kurzu: 9.800Kč

Cena kurzu:
9.800


Jak se přihlásit na kurz?

 • 1

  Vyplňte online přihlášku na našem webu. Dále pokračujte v zápisu na webu nebo následujte instrukce ve Vašem emailu.

 • 2

  Pro dokončení zápisu zaplaťte rezervační poplatek k potvrzení vašeho místa nebo zaplaťte rovnou celý kurz.

 • 3

  Po obdržení celé částky již budete studentkou nebo studentem Scholastiky a my vás budeme kontaktovat s informacemi o zahájení výuky.


Přihláška na kurz

Přihlášky na letní semestr jsou uzavřeny. Těšíme se na vás v zimním semestru 2024.

Máte-li jakékoliv dotazy, týkající se kurzů Scholastika, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu kurzy@scholastika.cz


 • Kdy na Scholastice začínají kurzy?

  Kurzy jsou vždy semestrální. V zimním semestru začínají v polovině října a letní semestr bývá zahájen na přelomu února a března. Letní semestr 2024 začíná v týdnu od 26/2 2024.

 • Jak často probíhají kurzy?

  Kurzy probíhají 1x týdně, vyjma dějin umění.

 • Jsou nějaké slevy v případě kombinace kurzů?

  Základní cena za kombinaci 2 kurzů je 16 500 Kč. Za kombinaci tří kurzů 22 500 Kč. Pro více informací nás kontaktujte na kurzy@scholastika.cz.

 • Je možné využívat prostor Scholastiky i v čase mimo výuku?

  Ano, motivujeme studenty k práci na školních zadáních i na vlastních projektech. Scholastika je po domluvě otevřena každý všední den v čase 12–20 hod.

 • Získám absolvováním kurzu nějaké osvědčení nebo certifikát?

  Ano, absolvováním daného kurzu získáte tištěný certifikát. Certifikáty vystavujeme na vyžádání po ukončení kurzu v daném semestru.

 • Získám zapsáním na kurz status studenta?

  Při studiu semestrálních kurzů nezískáváte status studenta, protože se nejedná o denní studium. Pokud chcete studovat denní studium na Scholastice, přihlaste se k nám na Vyšší odbornou školu.


×