Praktická tvorba

Kurz interiérového designu: Od prostoru po detail

snimek-obrazovky-2023-08-21-v14.05.58
Kurz začíná 29/2 2024!

Naučte se pracovat s interiérem od prostoru až po detail s Kateřinou a Petrou z P1A.

Naše studenty a studentky postupně provádíme všemi fázemi navrhování interiéru. Představujeme jim proces na jehož začátku je definován zcela čistý prostor (určený například pro byt, obchod, dům či kancelář) nebo se může naopak jednat o prostor již zabydlený a fungující, který čeká na kompletní proměnu.
Postupně procházíme fázemi, kdy se pracuje s půdorysy, ergonomií prostoru vhodně navrhženou pro konkrétní využití stavby. Seznamujeme studující se spektrem dostupných stavebních a dekoračních materiálů, vysvětlujeme jejich výhody a vhodné podoby využití.
Vysvětlujeme jak funguje v prostoru světlo, to přirozené i umělé a zkoušíme si, jak s ním může designér a designérka interiér proměňovat. Zmiňujeme a vysvětlujeme zásadní stavební normy, upozorníme na které je dobré si dát pozor a které neopomenout hned na začátku zakomponovat do svého návrhu.
Na exkurzích do vybraných showroomu seznamujeme studenty a studentky s kontextem zařizování interiéru. Při návštěvě stavby naopak ukazujeme studujícím realitu stavebního procesu.
Našim cílem je studentům a studentkám v relativně krátké době předat základní znalosti interiérového designéra, seznámit je s kontextem jeho »každodenní práce« a především nás zajímají konzultace individuálních návrhů každého studujícího, které budeme neustále probírat a společně posouvat.


Co se v kurzu naučíte?

 • Jak si postavit mapu materiálů, kde čerpat inspiraci, jak s materiály pracoval Adolf Loos.
 • Jak se naučit číst půdorysy a proč je tolik druhů čar.
 • Nebo jaká úskalí přináší komunikace na stavbě.

Kdo kurz vede?

Kurzy

Petra Ciencialová a Kateřina Průchová

isic-0004-edit

Petra a Kateřina (P1A) se potkaly během studia na pražské Fakultě architektury. Spolupráci zahájily rekonstrukcí soukromé galerie současného umění v centru Prahy. Následovaly především rekonstrukce bytů a domů v Praze a jejím blízkém okolí. V loňském roce se podařilo realizaci projektů rozšířit za hranice Prahy, napříč Českou republikou. Dokončily projekt nové přístavby lázní v jihočeské Třeboni a rekonstrukci bytu v Karlových Varech. Nově se spojily s dalšími kreativními profesemi v čele s designéry a grafiky a vytvořily multidisciplinární tým s cílem spolupráce na návrhu českého pavilonu pro EXPO 2025. Za tento návrh s názvem Czech Mush Room získaly Cenu poroty. Mezioborová spolupráce odstartovala další možnosti vývoje ateliéru ve formě kulturních akcí, skrývajících vzájemnou podporu, propagaci, ale především inspiraci. Jsou toho názoru, že kvalitní architektura potřebuje především čas, otevřenou komunikaci, vzájemný respekt a důvěru mezi architektem, investorem a stavitelem. Všechny tyto aspekty se snaží ve své tvorbě nadále s radostí naplňovat.

Máte na vyučujícího dotaz?
Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.Cena kurzu: 9.800Kč

Cena kurzu:
9.800


Jak se přihlásit na kurz?

 • 1

  Vyplňte online přihlášku na našem webu. Dále pokračujte v zápisu na webu nebo následujte instrukce ve Vašem emailu.

 • 2

  Pro dokončení zápisu zaplaťte rezervační poplatek k potvrzení vašeho místa nebo zaplaťte rovnou celý kurz.

 • 3

  Po obdržení celé částky již budete studentkou nebo studentem Scholastiky a my vás budeme kontaktovat s informacemi o zahájení výuky.


Přihláška na kurz

Kapacita kurzu zaplněna. Těšíme se na vás v letním semestru 2024.

Máte-li jakékoliv dotazy, týkající se kurzů Scholastika, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu kurzy@scholastika.cz


 • Kdy na Scholastice začínají kurzy?

  Kurzy jsou vždy semestrální. V zimním semestru začínají v polovině října a letní semestr bývá zahájen na přelomu února a března. Letní semestr 2024 začíná v týdnu od 26/2 2024.

 • Je na kurzech den otevřených dveří?

  Den otevřených dveří se koná vždy před začátkem semestru. Nejbližší termín je 12. 2. 2024 18.00–19.30 na adrese Římská 12, Praha 2.

 • Kolik stojí jeden semestr kurzu?

  9 800 Kč
  za kurzy: 3D animace, Fotografie, Grafický design, Grafické programy Adobe, Interiérový design, Kamera a střih, Šperk, Textilní tvorba, Adobe After Effects

  8 700 Kč
  za kurzy: Kresba, Malba

  8 300 Kč
  za cyklus přednášek: Dějiny designu a architektury

  2 750 Kč
  za cyklus přednášek: Dějiny umění

  Pokud je členský příspěvek hrazen pomocí služby Benefit Plus nebo jiných zaměstnaneckých benefitů, navyšuje se členský příspěvek o 15 % jeho původní výše.

  Cena jednotlivých kurzů nezahrnuje materiál či softwarové programy (Adobe, Cinema 4D a další). V individuálních případech je možné po předchozí domluvě využívat v rámci kurzu školní počítač, kde jsou dané programy nainstalovány.

  Cenová zvýhodnění
  1 nebo 2 absolvované semestry = 5 % sleva na další semestr
  3 a více absolvovaných semestrů = 10 % sleva na další semestr

  Dále poskytujeme slevu na kombinace 2 nebo 3 ateliérů.

  Více informací naleznete ve Všeobecných obchodních podmínkách

 • Jsou nějaké slevy v případě kombinace kurzů?

  Základní cena za kombinaci 2 kurzů je 16 500 Kč. Za kombinaci tří kurzů 22 500 Kč. Pro více informací nás kontaktujte na kurzy@scholastika.cz.

 • Jaké jsou storno podmínky?

  Kurzovné je vedeno jako členský příspěvek spolku Scholastika, z.s.
  Při vrácení členského příspěvku se vždy odečítá administrativní poplatek ve výši 700 Kč.
  Do 2 týdnů od začátku semestru daného kurzu se vrací členský příspěvek snížený o administrativní poplatek a proběhlé lekce. Poté a do 1 měsíce od začátku semestru se vrací pouze 50 % z členského příspěvku, mínus administrativní poplatek. Později se již členský příspěvek nevrací.

  Více informací naleznete ve Všeobecných obchodních podmínkách

 • Jak se přihlásit ke studiu na kurzy?

  Prvním krokem je vyplnění a odeslání online přihlášky, která je uvedena níže na těchto webových stránkách. Následně Vás budeme informovat o jejím přijetí, zápisu do daného kurzu a úhrady členského příspěvku.

 • Probíhá výuka kurzů jen prezenčně, nebo je možné se připojit i online?

  Na prezenční kurzy není možné se připojit online. V naší nabídce naleznete pouze jeden kurz online, a to Cyklus přednášek z dějin umění (online).

 • Je na kurzy nějaký přijímací pohovor?

  Od zimního semestru 2018 jsou zájemci o studium na kurzech přijímaní bez nutnosti absolvování příjímacího pohovoru.

 • Je možné využívat prostor Scholastiky i v čase mimo výuku?

  Ano, motivujeme studenty k práci na školních zadáních i na vlastních projektech. Scholastika je po domluvě otevřena každý všední den v čase 12–20 hod.

 • Pro koho je studium na kurzech určeno?

  Kurzy jsou určeny široké veřejnosti. Studují u nás absolventi a absolventky středních i vysokých škol, zájemci o studium na uměleckých vysokých školách, lidé z oboru, kteří se chtějí ve své tvorbě a práci rozvíjet a lépe orientovat na umělecké a designérské scéně, ale i lidé, kteří si vybrali daný kurz čistě jako zájmovou aktivitu.

 • Připraví mě kurzy na přijímací řízení na vybranou uměleckou vysokou školu?

  Ano, je to jedním z našich cílů. Snažíme se studenty a studentky připravit po teoretické i praktické stránce pro úspěšnější splnění přijímacích řízení na umělecké vysoké školy. Na AVU, UMPRUM, FaVu, FAMU nebo UJEP studuje celá řada absolventů a absolventek Scholastiky.

 • Získám absolvováním kurzu nějaké osvědčení nebo certifikát?

  Ano, absolvováním daného kurzu získáte tištěný certifikát. Certifikáty vystavujeme na vyžádání po ukončení kurzu v daném semestru.


×