Praktická tvorba

Kurz interiérového designu: Od prostoru po detail

snimek-obrazovky-2023-08-21-v14.05.58

Naučte se pracovat s interiérem od prostoru až po detail s Kateřinou a Petrou z P1A.

Naše studenty a studentky postupně provádíme všemi fázemi navrhování interiéru. Představujeme jim proces na jehož začátku je definován zcela čistý prostor (určený například pro byt, obchod, dům či kancelář) nebo se může naopak jednat o prostor již zabydlený a fungující, který čeká na kompletní proměnu.
Postupně procházíme fázemi, kdy se pracuje s půdorysy, ergonomií prostoru vhodně navrhženou pro konkrétní využití stavby. Seznamujeme studující se spektrem dostupných stavebních a dekoračních materiálů, vysvětlujeme jejich výhody a vhodné podoby využití.
Vysvětlujeme jak funguje v prostoru světlo, to přirozené i umělé a zkoušíme si, jak s ním může designér a designérka interiér proměňovat. Zmiňujeme a vysvětlujeme zásadní stavební normy, upozorníme na které je dobré si dát pozor a které neopomenout hned na začátku zakomponovat do svého návrhu.
Na exkurzích do vybraných showroomu seznamujeme studenty a studentky s kontextem zařizování interiéru. Při návštěvě stavby naopak ukazujeme studujícím realitu stavebního procesu.
Našim cílem je studentům a studentkám v relativně krátké době předat základní znalosti interiérového designéra, seznámit je s kontextem jeho »každodenní práce« a především nás zajímají konzultace individuálních návrhů každého studujícího, které budeme neustále probírat a společně posouvat.


Co se v kurzu naučíte?

 • Jak si postavit mapu materiálů, kde čerpat inspiraci, jak s materiály pracoval Adolf Loos.
 • Jak se naučit číst půdorysy a proč je tolik druhů čar.
 • Nebo jaká úskalí přináší komunikace na stavbě.

Kdo kurz vede?

Kurzy

Petra Ciencialová a Kateřina Průchová

isic-0004-edit

Petra a Kateřina (P1A) se potkaly během studia na pražské Fakultě architektury. Spolupráci zahájily rekonstrukcí soukromé galerie současného umění v centru Prahy. Následovaly především rekonstrukce bytů a domů v Praze a jejím blízkém okolí. V loňském roce se podařilo realizaci projektů rozšířit za hranice Prahy, napříč Českou republikou. Dokončily projekt nové přístavby lázní v jihočeské Třeboni a rekonstrukci bytu v Karlových Varech. Nově se spojily s dalšími kreativními profesemi v čele s designéry a grafiky a vytvořily multidisciplinární tým s cílem spolupráce na návrhu českého pavilonu pro EXPO 2025. Za tento návrh s názvem Czech Mush Room získaly Cenu poroty. Mezioborová spolupráce odstartovala další možnosti vývoje ateliéru ve formě kulturních akcí, skrývajících vzájemnou podporu, propagaci, ale především inspiraci. Jsou toho názoru, že kvalitní architektura potřebuje především čas, otevřenou komunikaci, vzájemný respekt a důvěru mezi architektem, investorem a stavitelem. Všechny tyto aspekty se snaží ve své tvorbě nadále s radostí naplňovat.

Máte na vyučujícího dotaz?
Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.Cena kurzu: 9.800Kč

Cena kurzu:
9.800


Jak se přihlásit na kurz?

 • 1

  Vyplňte online přihlášku na našem webu. Dále pokračujte v zápisu na webu nebo následujte instrukce ve Vašem emailu.

 • 2

  Pro dokončení zápisu zaplaťte rezervační poplatek k potvrzení vašeho místa nebo zaplaťte rovnou celý kurz.

 • 3

  Po obdržení celé částky již budete studentkou nebo studentem Scholastiky a my vás budeme kontaktovat s informacemi o zahájení výuky.


Přihláška na kurz

Přihlášky na letní semestr jsou uzavřeny. Těšíme se na vás v zimním semestru 2024.

Máte-li jakékoliv dotazy, týkající se kurzů Scholastika, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu kurzy@scholastika.cz


 • Kdy na Scholastice začínají kurzy?

  Kurzy jsou vždy semestrální. V zimním semestru začínají v polovině října a letní semestr bývá zahájen na přelomu února a března. Letní semestr 2024 začíná v týdnu od 26/2 2024.

 • Jak často probíhají kurzy?

  Kurzy probíhají 1x týdně, vyjma dějin umění.

 • Jsou nějaké slevy v případě kombinace kurzů?

  Základní cena za kombinaci 2 kurzů je 16 500 Kč. Za kombinaci tří kurzů 22 500 Kč. Pro více informací nás kontaktujte na kurzy@scholastika.cz.

 • Je možné využívat prostor Scholastiky i v čase mimo výuku?

  Ano, motivujeme studenty k práci na školních zadáních i na vlastních projektech. Scholastika je po domluvě otevřena každý všední den v čase 12–20 hod.

 • Získám absolvováním kurzu nějaké osvědčení nebo certifikát?

  Ano, absolvováním daného kurzu získáte tištěný certifikát. Certifikáty vystavujeme na vyžádání po ukončení kurzu v daném semestru.

 • Získám zapsáním na kurz status studenta?

  Při studiu semestrálních kurzů nezískáváte status studenta, protože se nejedná o denní studium. Pokud chcete studovat denní studium na Scholastice, přihlaste se k nám na Vyšší odbornou školu.


×