Ateliér grafického designu 1

Komunikace je hlavním nástrojem a zároveň výsledkem práce designéra – komunikace s klientem, hledání jeho skutečných potřeb, předání naší myšlenky a konceptu. Ukážeme si práce zajímavých osobností z oboru a někteří z nich nás i navštíví. Vyzkoušíme řešení konkrétních projektů z praxe pedagoga, ale také naprosto svobodná volná témata. Nebudeme pouze plnit “přání” klienta, ale chceme najít náš autentický přístup, který bude fungovat. Každý realizovaný projekt prochází často komplikovaným procesem schvalování. Budeme suplovat oponenta, vést kritickou debatu a snažit se obstát. Zajímá nás struktura a systém práce designéra – experiment a chyba jsou iniciátory zajímavých řešení a výsledná forma může být různá. Společně, pod pedagogovým vedením, budeme prakticky procházet oblastí grafického designu od sazby, přes typografii, kompozici, barvy až po komplexní vizuální identity, obalový nebo knižní design.

Pro ateliér doporučujeme základní znalost Adobe Illustrator, nebo navštěvování kurzu Adobe na Scholastice.

V případě Ateliérů grafického designu 1 a Ateliéru grafického designu 2 se nejedná o rozdělení na začátečníky a pokročilé. Rozdíl v jednotlivých ateliérech je u pedagogů, které je vedou.

Letní semestr 2021: Kurz začíná 1. března a s ohledem na vládní opatření je výuka převedena na distanční formu. Prezenční výuka bude obnovena dle aktuálního vývoje epidemiologické situace.

Cena
8.900 Kč