Cyklus přednášek z dějin umění

Máte rádi výtvarné umění a rádi byste mu porozuměli? Zajímá vás, proč umělecká díla vypadají, jak vypadají? Cítíte se občas v galeriích ztraceni a příliš nechápete, co mají okolní díla znamenat? Na kurzu dějin umění na Scholastice zjistíte, že umění dělalo a stále dělá mnohem víc, než je „krásné.“

Připravili jsme pro vás nedělní kurz, kde si osvojíte základy formální analýzy, naučíte se poznávat jednotlivé slohy a především, naučíte se o umění přemýšlet. Každou druhou neděli se sejdeme ke třem přednáškám: při Poznávačce se společně naučíme na umění koukat a osvojíme si termíny a koncepty, které vám umožní si jednotlivá díla zařadit do chronologie dějin umění. Na Ikonografii se vždy zaměříme na jedno téma a ukážeme si, jak se v různých epochách a kontextech zobrazovalo a jaké vedlejší významy neslo. A konečně, poslední přednáška každého setkání bude věnována konkrétnímu tématu z dějin umění. V tomto semestru budeme mluvit o velikánech a velikánkách, na které ale dějepis umění pozapomněl.

Program Cyklu přednášek z dějin umění

 

Zimní semestr 2022:
Kurz začíná 23. října. Dopolední blok je veden prezenční formou. V případě proticovidových opatření bude vyučován online. Odpolední blok bude vždy veden distančně.

Cena
5.500 Kč