Kurz grafických programů Adobe

Anotace kurzu pro začátečníky

Kurz stěžejních grafických programů Adobe InDesign, Illustrator a Photoshop vás naučí efektivně ovládat software pro tvorbu tiskovin a grafických návrhů, úpravu vektorové počítačové grafiky a fotografií. Pod vedením grafické designérky Ivety Bendové si osvojíte klíčové pracovní postupy, naučíte se využívat výhody a chápat nevýhody každého z programů, seznámíte se s přípravou správných dat pro různé druhy tisků i pro on-line prostředí. Budete schopni vytvářet řemeslně kvalitní návrhy (např. logo, vizitku, pozvánku, plakát, brožuru). Vše procvičíte při zpracování úkolů vycházejících z reálných zadání.

 

Anotace kurzu pro mírně pokročilé

Absolvováním kurzu grafických programů Adobe (Photoshop, InDesign, Illustrator a XD) pro mírně pokročilé, který na Scholastice vedou Radek Pokorný a Lukáš Franz, si prohloubíte znalosti počítačové grafiky. Prostřednictvím jednotlivých úkolů si osvojíte pokročilé techniky sazby, zlomu, práce s typografií a přípravy grafických podkladů pro tisk nebo on-line prostředí. Naučíte se techniky a postupy, díky kterým získáte sebevědomí i schopnosti pro plné využití kreativity v oboru. Budete schopni vytvářet řemeslně kvalitní návrhy většího rozsahu jako např. corporate identity, časopis, knihu nebo webové stránky. (Předpokladem pro účast v kurzu je základní zkušenost s prací v programech Adobe, orientace v pracovním prostředí a znalost stěžejních nástrojů.)

 

Letní semestr 2022:
Kurz začíná 3. března a s ohledem na vládní opatření bude výuka vedena prezenční nebo distanční formou. Konkrétní program celého kurzu i jednotlivých hodin se odvíjí od zájmů a vstupních dovedností účastníků.

Cena
8.900 Kč