Modelování portrétu

Modelování znamená vytvořit v hmotě to, co vidíme uvnitř. Dalo by se říci, že když modeluji podle živého modelu, tak se snažím zhmotnit jeho duši. Jde tedy o spojení technické dovednosti a psychologie; umu technicky modelovat a citu k vyjádření atmosféry, kterou z modelu vnímám. Modelování nás učí propojovat intelekt s tělem. To je i důvod proč sochařství miluji. Protože se člověk do hmoty otiskuje tělem i duší a učí se oba tyto nástroje v sobě rovnocenně propojit. Spojit hlavu s tělem. A tím začne jinak přemýšlet.

Abychom mohli vytvořit plasticky krásný tvar, budeme potřebovat, aby se model i naše socha točili dokola. Neustálé otáčení nám pomůže zahlédnout nesrovnalosti, křivky a hmoty z různých úhlů pohledu.

Program letního semestru 2021

Letní semestr 2021: Začátek kurzu bude stanoven dle vývoje epidemiologické situace. V závislosti na tato omezení se může změnit délka a cena kurzu. V současné chvíli můžete poslat nezávaznou elektronickou přihlášku. S bližšími informacemi se Vám ozveme v momentě, kdy bude průběh kurzu jasně daný.