scholastika_kurzy-0039-2
Výuka softwaru

Kurz grafických programů Adobe 2

Osvojte si pokročilé techniky přípravy grafických podkladů pro tisk i online.

Navazující kurz grafických programů Adobe (Photoshop, InDesign, Illustrator, Figma) prohlubuje vaše znalosti počítačové grafiky. Prostřednictvím jednotlivých úkolů si osvojíte pokročilé techniky sazby, zlomu, práce s typografií a přípravy grafických podkladů pro tisk nebo digitální prostředí. Představíme vám techniky a postupy, diky kterým získáte sebevědomí i schopnosti pro plné využití kreativity ve svém oboru. Absolvováním kurzu získáte jistotu vytvářet řemeslně kvalitní návrhy při zakázkách většího rozsahu jako například corporate identity, časopis nebo webové stránky. Část kurzu, která se věnuje programům Adobe Illustrator a Figma, má volitelnou náplň. Účastníci*ce kurzu si mohou vybrat ze dvou hlavních směrů zaměření — prvním je Adobe Illustrator, druhým pak Figma a digitální prostředí (webové stránky, mobilní aplikace, uživatelská rozhraní).  V části věnované Adobe Illustratoru probereme jeho hlavní nástroje a funkce; ukážeme si, jak připravit výstupní data vhodná pro tisk a jak data pro digitální prostředí; probereme práci s barvami; a základy logotvorby. V části věnované aplikaci Figma a digitálnímu prostředí si ukážeme základy a zákonitosti tvorby webových stránek a uživatelských rozhraní (user interface, UI) a vyzkoušíme realizaci jednoduchých prototypů, díky kterým můžete potenciálním klientům a klientkám snadněji prezentovat svou své návrhy. Pro přihlášení do kurzu pro pokročilé není nutné absolvovat kurz pro začátečníky.


Co se v kurzu naučíte?

 • Pokročilé techniky

  sazby, zlomu, práce s typografií a přípravy grafických podkladů pro tisk nebo digitální prostředí

 • Vytvářet řemeslně kvalitní návrhy

Kdo kurz vede?

VOŠ, Kurzy

Lukáš Franz a Radek Pokorný

pokornyfranz-0005-2
Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.

Kliknutím na tlačítko „Zanechat adresu“ souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.Cena kurzu: 9.800Kč

Cena kurzu:
9.800


Jak se přihlásit na kurz?

 • 1

  Vyplňte online přihlášku na našem webu. Následně obdržíte email s výzvou k uhrazení rezervačního poplatku.

 • 2

  Zaplaťte rezervační poplatek činící 700 Kč. Poplatek je nutné zaplatit do 24 hodin od obdržení výzvy. Po zaplacení rezervačního poplatku vás budeme kontaktovat zpět s instrukcí k platbě zbývající části kurzovného a dalšími informacemi.

 • 3

  Zaplaťte zbytek kurzovného. Zbývající část kurzu je nutné zaplatit do 5 pracovních dnů od obdržení výzvy.

Samotné odeslání online přihlášky vám nezajišťuje místo v daném kurzu, je třeba uhradit rezervační poplatek. Rezervační poplatek se odečítá od celkové ceny kurzu a je nevratný. Všeobecné obchodní podmínky naleznete zde. Máte-li jakékoliv dotazy, týkající se kurzů Scholastika, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu kurzy@scholastika.cz


Přihláška na kurz

Do dalšího semestru našich kurzů přijímáme přihlášky od října 2023.

 Máte-li jakékoliv dotazy, týkající se kurzů Scholastika, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu kurzy@scholastika.cz


Nejčastější otázky a odpovědi

Kurzy obvykle probíhají formou semestrální ateliérové výuky a jsou doplněny o řadu doprovodných aktivit. Studenti a studentky kurzů tak mohou mimo jiné navštěvovat přednášky hostů Scholastiky, účastnit se komentovaných prohlídek kulturních institucí nebo výstav v malých nezávislých galeriích.

Umělecké kurzy jsou zajišťovány spolkem Scholastika, z. s. – Stanovy naleznete ZDE, Všeobecné obchodní podmínky naleznete ZDE.


×