ezgif.com-animated-gif-maker-3
Kurz digitální tvorby

Kurz tvorby herního assetu

Naučte se tvorbu herních objektů – od návrhu a modelování až po animaci a implementaci.

Kurz tvorby herního assetu vás provede kompletním procesem tvorby 3D objektu pro videohry, a to od prvotního konceptu až po finální animaci. Pod vedením zkušené lektorky se naučíte navrhovat herní rekvizity, jako jsou truhly, zbraně či žezla, s důrazem na jejich stylizaci a optimalizaci pro herní prostředí. Kurz zahrnuje tvorbu návrhu podle pravidel vizuální komunikace, kde budete vytvářet moodboardy, kreslit ortografické pohledy a přemýšlet nad zasazením objektu do konkrétního herního světa.

Během modelovací části si osvojíte práci se základními technikami, od low-poly přístupu přes přidávání detailů až po optimalizaci a úklid modelu. Následuje fáze UV mappingu, kde se naučíte připravit model na texturování – od označování švů až po správné rozložení textur. V části věnované texturování budete experimentovat s ručně malovanými a procedurálními technikami, abyste dosáhli požadovaného vzhledu materiálů.

Další část kurzu vás uvede do základů rigování, kde si připravíte kostru objektu, nastavíte váhování a vytvoříte hierarchii pro ovládání. Následně se pustíte do animace a naučíte se pracovat s klíčovými pozicemi, principy animace a tvorbou plynulých smyček. Na závěr si připravíte prezentaci svého díla s využitím vhodného prostředí, světel a kamer, případně si asset naimplementujete přímo do herního enginu.

Tento kurz je ideální pro začátečníky i mírně pokročilé, kteří chtějí proniknout do světa herního vývoje a osvojit si praktické dovednosti pro tvorbu vizuálních prvků do her. Pracovat budete převážně v softwaru Blender. Připravte se na tvůrčí dobrodružství, během kterého si vytvoříte vlastní herní asset od prvního návrhu až po finální animovaný výstup.


Co se v kurzu naučíte?

  • Kompletní proces tvorby herního assetu

    Zjistíte, jak vytvořit herní objekt od konceptu přes modelování, texturování, rigování a animaci až po finální prezentaci nebo implementaci do herního enginu.

  • Efektivní práci s 3D nástroji

    Osvojíte si práci v Blenderu, včetně modelovacích technik, UV mappingu, texturování s ručně malovanými a procedurálními materiály, a základů animace.

  • Kreativní přístup ke stylizaci

    Naučíte se aplikovat pravidla vizuální komunikace, vytvářet originální návrhy a stylizované assety, které budou funkčně i esteticky vhodné pro herní prostředí.


Kdo kurz vede?

VOŠ, Kurzy

Lucie Tvarohová

lucie-tvarohova

Lucie Tvarohová je zkušenou herní grafičkou. Soustředí se především na 3D tvorbu a její animaci. Do herní tvorby se dostala skrze studium oboru interaktivní grafiky na VOŠ Václava Hollara. Od té doby pracovala na mnoha herních projektech s rozsahem práce od tvorby prostředí a charakterů až po výtvarnou režii. Nyní je zodpovědná za výtvarnou část tvorby pražského studia Charles Games, z nichž stojí za zmínku hry Playing Kafka a nadcházející titul o dětech a válce (pracovní název “Toys”).

Máte na vyučujícího dotaz?
Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.



Cena kurzu: 9.800KčKč

Cena kurzu:
9.800Kč


Jak se přihlásit na kurz?

  • 1

    Vyplňte online přihlášku na našem webu. Dále pokračujte v zápisu na webu nebo následujte instrukce ve Vašem emailu.

  • 2

    Pro dokončení zápisu zaplaťte rezervační poplatek k potvrzení vašeho místa nebo zaplaťte rovnou celý kurz.

  • 3

    Po obdržení celé částky již budete studentkou nebo studentem Scholastiky a my vás budeme kontaktovat s informacemi o zahájení výuky.


Přihláška na kurz

  • Úterý

Informuji, že jsem v minulosti byl/a již členem*členkou spolku Scholastika, z. s. a chci uplatnit slevu v odpovídající výši za

*Studijní členství nabývá platnosti po zaplacení kurzovného.


  • Kdy na Scholastice začínají kurzy?

    Kurzy jsou vždy semestrální. V zimním semestru začínají v polovině října a letní semestr bývá zahájen na přelomu února a března. Konkrétní termíny naleznete v sekci Pro zájemce.

  • Jak často probíhají kurzy?

    Scholastika pořádá 2 semestry kurzů ročně. Kurzy probíhají 15–16 týdnů vždy 1x týdně.

  • Jsou nějaké slevy v případě kombinace kurzů?

    Ano! Veškerá cenová zvýhodnění naleznete v sekci Pro zájemce – Ceník.

  • Je možné využívat prostor Scholastiky i v čase mimo výuku?

    Ano, motivujeme studenty k práci na školních zadáních i na vlastních projektech. Scholastika je po domluvě otevřena každý všední den v čase 12–20 hod.

  • Získám absolvováním kurzu nějaké osvědčení nebo certifikát?

    Ano, absolvováním daného kurzu získáte tištěný certifikát. Certifikáty však vystavujeme pouze na vyžádání po ukončení kurzu v daném semestru.

  • Získám zapsáním na kurz status studenta?

    Při studiu semestrálních kurzů nezískáváte status studenta, protože se nejedná o denní studium. Pokud chcete studovat denní studium na Scholastice, přihlaste se k nám na Vyšší odbornou školu.

  • Mohu si zapůjčit počítač s programy?

    V ceně kurzu není obecně zahrnuto zapůjčení školního počítače s potřebnými programy. Pokud máte zájem o kurzy, u nichž je předpokladem pro účast počítač a konkrétní software (např. Kurzy grafických programů, 3D animace, grafického designu…) a nevlastníte vlastní přenosný počítač, je možné si za poplatek 900 Kč rezervovat školní počítač (notebook Dell s operačním systémem Windows) na celý semestr. Počítač je následně možné užívat pouze v prostorách školy, tzn. přímo na lekci, případně před lekcí, pokud potřebujete zpracovat nějaké zadání.
    Zápůjčky domů nejsou možné, protože vybavení využívají i další studenti a studentky školy či kurzů. Více v sekci Pro zájemce.


×