Praktická tvorba

Kurz udržitelné módy

penaaenka-z-recyklovanach-duaa-velka-segrasegra

Naučte se tvořit udržitelnou módu recyklováním a upcyclingem

V kurzu se zaměříme na palčivé téma udržitelnosti v módě, slow fashion a na reálné příklady ze světa módního průmyslu. Probereme možnosti, jak dělat módu, která je etická, a u které se nemusíte cítit provinile, že vzniká pouze a jen další textilní odpad.

Nechám Vás nahlédnout pod pokličku naší značky, se kterou se tématu věnujeme již řadu let a seznámím Vás s novými a inovativními materiály nebo komponenty, se kterými lze momentálně v módním průmyslu pracovat.

Projdeme způsoby recyklování materiálů a upcyclingu oděvů. Vyzkoušíte si na vlastní kůži, co všechno obnáší využít takový materiál a přetvořit ho v něco nového.
Praktickou součástí kurzu bude výroba doplňků z recyklovaného materiálu dle vlastního návrhu. Pomohu vám vyrobit základní střih, který následně zpracujete z duše, banneru anebo z materiály dle vlastního výběru.

Vyzkoušíte si také, jak přetvořit donesený oděv v něco nového. Vymyslíme společně, co by se z daného kousku dalo vyrobit, jak vykopírovat střih, upravit ho na Vaší postavu a násladně ho i ušít.
Závěrem kurzu Vás seznámím (»spolu se sestrou, která se tomuto odvětví v naší značce věnuje«) s principy propagace své vlastní značky, co obnáší prosadit se na trhu a jaké prostředky a kanály jsou k tomu nejvhodnější. Pokud plánujete vybudovat vlastní oděvní značku, můžeme probrat reálné zkušenosti z praxe.


Co se v kurzu naučíte?

 • Téma udržitelnosti v módě

  teorie a ukázky

 • Recyklace/upcyklace
 • Propagace své vlastní značky

Kdo kurz vede?

kurzy

Eliška Mertová

segrasegra-0222-edit

Eliška Mertová vystudovala střední uměleckou školu Václava Hollara a následně FUD v Ústí nad Labem obor textilní a oděvní tvorba. Během studií absolvovala studijní stáž na HTW v Berlíně a následně také pracovní stáž u berlínské značky Butterflysoulfire. V té době také založila spolu se sestrou oděvní značku Segrasegra.

SegraSegra vznikla v roce 2007 a byla původně zaměřená na módu pro městské cyklisty. Postupně se vyprofilovala na značku propojující funkční materiály světové kvality, jako např. Nanomembrane, Outlast® nebo Ventile®, v kombinaci s městskými střihy.
Se značkou se věnují od počátku udržitelné módě, i když tento termín v době vzniku nebyl ještě vůbec rozšířený. Přes deset let recyklují cyklistické duše z kol, které jsou šetrnou náhražkou kožených detailů, používají vyřazené bannery na doplňky, vyhledávají inovativní materiály šetrné k přírodě a zároveň se je snaží spotřebovat do posledního zbytku.

Pravidelně se účastní českých i zahraničních veletrhů jako je pražský Designblok, berlínský Kolektif nebo Cycling world v Düsseldorfu.

Máte na vyučujícího dotaz?
Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.Cena kurzu: 9.800Kč

Cena kurzu:
9.800


Jak se přihlásit na kurz?

 • 1

  Vyplňte online přihlášku na našem webu. Dále pokračujte v zápisu na webu nebo následujte instrukce ve Vašem emailu.

 • 2

  Pro dokončení zápisu zaplaťte rezervační poplatek k potvrzení vašeho místa nebo zaplaťte rovnou celý kurz.

 • 3

  Po obdržení celé částky již budete studentkou nebo studentem Scholastiky a my vás budeme kontaktovat s informacemi o zahájení výuky.


Přihláška na kurz

Momentálně není možné zaslat přihlášku. Těšíme se na vás v letním semestru 2024.

Máte-li jakékoliv dotazy, týkající se kurzů Scholastika, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu kurzy@scholastika.cz


 • Kdy na Scholastice začínají kurzy?

  Kurzy jsou vždy semestrální. V zimním semestru začínají v polovině října a letní semestr bývá zahájen na přelomu února a března. Konkrétní datum začátku výuky je vždy upřesněno v předstihu. O letních prázdninách se kurzy nekonají.

 • Je na kurzech den otevřených dveří?

  Den otevřených dveří se koná vždy před začátkem semestru.

 • Kolik stojí jeden semestr kurzu?

  9 800 Kč
  za kurzy: 3D animace, Fotografie, Grafický design, Grafické programy Adobe, Interiérový design, Kamera a střih, Šperk, Textilní tvorba, Adobe After Effects

  8 700 Kč
  za kurzy: Kresba, Malba

  8 300 Kč
  za cyklus přednášek: Dějiny designu a architektury

  5 500 Kč
  za cyklus přednášek: Dějiny umění

  Pokud je členský příspěvek hrazen pomocí služby Benefit Plus nebo jiných zaměstnaneckých benefitů, navyšuje se členský příspěvek o 15 % jeho původní výše.

  Cena jednotlivých kurzů nezahrnuje materiál či softwarové programy (Adobe, Cinema 4D a další). V individuálních případech je možné po předchozí domluvě využívat v rámci kurzu školní počítač, kde jsou dané programy nainstalovány.

  Cenová zvýhodnění
  1 nebo 2 absolvované semestry = 5 % sleva na další semestr
  3 a více absolvovaných semestrů = 10 % sleva na další semestr

  Dále poskytujeme slevu na kombinace 2 nebo 3 ateliérů.

  Více informací naleznete ve Všeobecných obchodních podmínkách

 • Jsou nějaké slevy v případě kombinace kurzů?

  Základní cena za kombinaci 2 kurzů je 16 500 Kč. Za kombinaci tří kurzů 22 500 Kč. Pro více informací nás kontaktujte na kurzy@scholastika.cz.

 • Jaké jsou storno podmínky?

  Kurzovné je vedeno jako členský příspěvek spolku Scholastika, z.s.
  Při vrácení členského příspěvku se vždy odečítá administrativní poplatek ve výši 700 Kč.
  Do 2 týdnů od začátku semestru daného kurzu se vrací členský příspěvek snížený o administrativní poplatek a proběhlé lekce. Poté a do 1 měsíce od začátku semestru se vrací pouze 50 % z členského příspěvku, mínus administrativní poplatek. Později se již členský příspěvek nevrací.

  Více informací naleznete ve Všeobecných obchodních podmínkách

 • Jak se přihlásit ke studiu na kurzy?

  Prvním krokem je vyplnění a odeslání online přihlášky, která je uvedena níže na těchto webových stránkách. Následně Vás budeme informovat o jejím přijetí, zápisu do daného kurzu a úhrady členského příspěvku.

 • Probíhá výuka kurzů jen prezenčně, nebo je možné se připojit i online?

  Na prezenční kurzy není možné se připojit online, ale v nabídce kurzů naleznete například Kurz grafického designu II, který probíhá hybridní formou (online s jednou osobní schůzkou za měsíc).

 • Je na kurzy nějaký přijímací pohovor?

  Od zimního semestru 2018 jsou zájemci o studium na kurzech přijímaní bez nutnosti absolvování příjímacího pohovoru.

 • Je možné využívat prostor Scholastiky i v čase mimo výuku?

  Ano, motivujeme studenty k práci na školních zadáních i na vlastních projektech. Scholastika je po domluvě otevřena každý všední den v čase 12–20 hod.

 • Pro koho je studium na kurzech určeno?

  Kurzy jsou určeny široké veřejnosti. Studují u nás absolventi a absolventky středních i vysokých škol, zájemci o studium na uměleckých vysokých školách, lidé z oboru, kteří se chtějí ve své tvorbě a práci rozvíjet a lépe orientovat na umělecké a designérské scéně, ale i lidé, kteří si vybrali daný kurz čistě jako zájmovou aktivitu.

 • Připraví mě kurzy na přijímací řízení na vybranou uměleckou vysokou školu?

  Ano, je to jedním z našich cílů. Snažíme se studenty a studentky připravit po teoretické i praktické stránce pro úspěšnější splnění přijímacích řízení na umělecké vysoké školy. Na AVU, UMPRUM, FaVu, FAMU nebo UJEP studuje celá řada absolventů a absolventek Scholastiky.

 • Získám absolvováním kurzu nějaké osvědčení nebo certifikát?

  Ano, absolvováním daného kurzu získáte tištěný certifikát. Certifikáty vystavujeme na vyžádání po ukončení kurzu v daném semestru.


×