kurzyklauzury2-0064-720x540-c-default
Digitální tvorba

Ateliér grafického designu 1

Rozvíjejte své praktické i kreativní dovednosti v oblasti grafického designu pod vedením Kristýny Greplové.

Kurz bude přímo závislý na struktuře účastníků*účastnic. Na základě individuálních zkušeností si určíme cíle, kterých chceme v průběhu semestru dosáhnout. Najdeme společnou tématickou linku. Začneme v rovině intuice a inspirace. Určíme hranice, ve kterých se budeme pohybovat. Zajímá nás struktura a systém práce designéra – experiment a chyba jsou iniciátory zajímavých řešení a výsledná forma již může být různá. V kurzu určitě nepůjde o agenturní práci. Nebudeme plnit pomyslné přání klienta, ale chceme najít náš autentický přístup, který nám dá víc jistoty k prezentaci a obhajobě. Každý realizovaný projekt prochází často komplikovaným procesem schvalování. To nás také zajímá. Budeme suplovat oponenta, vést kritickou debatu a snažit se obstát. Z praktických úkolů nás čeká prozkoumání různých disciplín grafického designu – logo, sazba, kompozice, práce s formátem a s typografií. Pro ateliér doporučujeme základní znalost Adobe Illustrator, nebo navštěvování kurzu Adobe na Scholastice. V případě ateliérů grafického designu 1 a ateliéru grafického designu 2 se nejedná o rozdělení na začátečníky a pokročilé. Rozdíl v jednotlivých ateliérech je u pedagogů, kteří je vedou a formy vyučování. Grafický design 1 je prezenční kurz veden Kristýnou Greplovou. Grafický design 2 je hybridní kurz (online s jednou prezenční schůzkou za měsíc) s Tomášem Cikánem.


What awaits you in the course

 • Různé disciplíny grafického designu

  logo, sazba, kompozice, práce s formátem a s typografií

 • Navrhnout správně vizuální identitu
 • Přípravu tiskovin

  časopisy, knihy, plakáty


Who is the lecturer

Public Courses

Kristýna Greplová

untitled-0015-400x400-c-default

Kristýna Greplová absolvovala Ateliér grafického designu a vizuální komunikace profesora Rostislava Vaňka na pražské UMPRUM. Již v průběhu studií začala pracovat jako grafická designérka Centra současného umění DOX. Tato spolupráce pokračovala dalších osm let a během ní se podílela se kompletní přípravě vizuální prezentace výstav v rámci DOX (plakátová tvorba, doprovodné materiály — knihy, brožury) a postupně i dalších nezávislých uměleckých institucí. Následně absolvovala roční stipendium na Indonesian Institute of Arts Denpasar na Bali a po návratu úspěšně působí jako nezávislá grafická designérka. Je autorkou vizuální podoby mnoha knížek o moderním umění (a souvisejících témat) a je nositelkou několika ocenění. Ve své práci primárně zdůrazňuje roli typografie. Aktuálně vedle plnění mateřských povinností spolupracuje s několika knižními nakladatelstvími, Vysokým učením technickým v Brně a grafickými studii.

Výběr její práce je publikován mj. na www.kristynagreplova.com.

Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.

Kliknutím na tlačítko „Zanechat adresu” souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.Course price: 9.800Kč

Course price:
9.800


How to send an application for a course?

 • 1

  Make sure that it is possible to attend the course in English by sending an inquiry to kurzy@scholastika.cz.

 • 2

  Complete the online application on our website. You will then receive an email asking you to pay the reservation fee. Pay the reservation fee of 700 CZK. The fee must be paid within 24 hours of receiving the invitation. After paying the booking fee, we will contact you back with instructions for paying the remaining part of the course fee and other information.

 • 3

  Pay the rest of the course fee. The remaining part of the course must be paid within 5 working days of receiving the invitation.

Simply submitting an online application does not guarantee you a place in the given course, a reservation fee must be paid. The booking fee is deducted from the total price of the course and is non-refundable. General terms and conditions can be found here. If you have any questions regarding Scholastika courses, please contact us by e-mail at kurzy@scholastika.cz


Application

The course capacity is already full! It will be possible to enrol in the next semester in October 2023


FAQ

Frequently Asked Questions


×