kurzkamera-0007-720x540-c-default
Praktický ateliér

Ateliér kamery a střihu

Naučte se myslet jako filmař a vytvořte svůj vlastní krátký film.

Filmová řeč představuje soubor technik, které umožňují pomocí pohyblivých obrazů a zvuků vyjadřovat emoce, myšlenky, příběhy. Jde konkrétně o práci s kamerou a střihovou skladbou, které jsou podřízeny určitému dramaturgickému záměru. Kurz kamery a střihu je zaměřen především prakticky, je však propleten teoretickými vsuvkami nutnými pro pochopení základů filmových vyjadřovacích prostředků. Během kurzu se studenti naučí filmově myslet a každý ze studentů vytvoří svůj vlastní krátký film.


What awaits you in the course

 • Pracovat s kamerou

  světlo, pohyb kamery, ostření

 • Přípravit scénář
 • Základní postprodukci obrazu a zvuku

Who is the lecturer

Public Courses

Kristýna Kopřivová

kristynakoprivova-0017-edit-400x400-c-default

Studovala Fakultu humanitních studií, kurátorská studia v Praze, Ústí nad Labem, Londýně a několikrát v Izraeli, FAMU – Katedru dokumentární tvorby. Je autorkou několika filmů – dokumentárních, na pomezí experimentu a hrané tvorby. Příležitostně se věnuje kurátorské činnosti na poli výtvarného umění a účinnosti pohyblivého obrazu ze sociální a politické perspektivy – mimo jiné v rámci Ph.D. na mediálních studiích, potenciál videoartu jako prostředníka transformace izraelsko-palestinského konfliktu.

Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.

Kliknutím na tlačítko „Zanechat adresu” souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.Course price: 9.800Kč

Course price:
9.800


How to send an application for a course?

 • 1

  Make sure that it is possible to attend the course in English by sending an inquiry to kurzy@scholastika.cz.

 • 2

  Complete the online application on our website. You will then receive an email asking you to pay the reservation fee. Pay the reservation fee of 700 CZK. The fee must be paid within 24 hours of receiving the invitation. After paying the booking fee, we will contact you back with instructions for paying the remaining part of the course fee and other information.

 • 3

  Pay the rest of the course fee. The remaining part of the course must be paid within 5 working days of receiving the invitation.

Simply submitting an online application does not guarantee you a place in the given course, a reservation fee must be paid. The booking fee is deducted from the total price of the course and is non-refundable. General terms and conditions can be found here. If you have any questions regarding Scholastika courses, please contact us by e-mail at kurzy@scholastika.cz


Application

The course capacity is already full! It will be possible to enrol in the next semester in October 2023


FAQ

Frequently Asked Questions


×