dsc2948-720x540-c-default
Praktický ateliér

Ateliér malby

Zlepšete své dovednosti a objevte vlastní malířský rukopis pod vedením malířky Jitky Mikulicové.

Ateliér malby Vám může dát motivaci realizovat Vaše umělecké cíle. Soustředit se na tvorbu, vytvořit si rytmus a určitý pracovní návyk, který je v kreativním prostředí tolik důležitý. Tento návyk nám dává pocit větší jistoty, díky které pak začneme toužit pravidelně se ponořovat do světa umění, do světa vlastní fantazie a experimentů. Nezáleží, v jaké jste fázi, jak moc bravurně ovládáte kresbu nebo malbu. Skutečně důležitá je jen otevřená mysl, chuť a touha se učit novým věcem. V hodinách se budeme zabývat malbou i kresbou portrétu a postav v různých neformálních pozicích. Budete malovat vše, co Vás obklopuje, například zátiší Vašeho domova, postavy, které se v něm objevují. Pokusíte se zachytit živé situace. Vysvětlíme si základy anatomie a perspektivy. Naučíte se napínat i našepsovat plátno. Zároveň si vyzkoušíte používat fotografii jako jeden z možných nástrojů k realizování malby a samozřejmě práci na vlastních projektech. Kromě mého vedení budete mít možnost sdílet názory, nápady a zkušenosti s ostatními studenty.


What awaits you in the course

 • Kontext současné malby
 • Zvolit nejvhodnější techniku malby pro vlastní vyjádření
 • Vybudovat kreativní pracovní návyk

Who is the lecturer

VOŠ, Public Courses

Jitka Mikulicová

scholastikaportrety5-026-edit-scaled-400x400-c-default

Play video

Vystudovala UMPRUM v Praze a postgraduální program HISK v belgickém Ghentu. Je známá svébytným a citlivým uvažováním v malířském médiu. Kromě malby pracuje také s objektem nebo sochou. Obecně je ve své práci otevřena různým materiálům a formálním strategiím. Její dosavadní přístup zahrnuje jak smyslově-intuitivní, tak konceptuální rétoriku aplikovanou do současné malby.

Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.

Kliknutím na tlačítko „Zanechat adresu” souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.Course price: 8.700Kč

Course price:
8.700


How to send an application for a course?

 • 1

  Make sure that it is possible to attend the course in English by sending an inquiry to kurzy@scholastika.cz.

 • 2

  Complete the online application on our website. You will then receive an email asking you to pay the reservation fee. Pay the reservation fee of 700 CZK. The fee must be paid within 24 hours of receiving the invitation. After paying the booking fee, we will contact you back with instructions for paying the remaining part of the course fee and other information.

 • 3

  Pay the rest of the course fee. The remaining part of the course must be paid within 5 working days of receiving the invitation.

Simply submitting an online application does not guarantee you a place in the given course, a reservation fee must be paid. The booking fee is deducted from the total price of the course and is non-refundable. General terms and conditions can be found here. If you have any questions regarding Scholastika courses, please contact us by e-mail at kurzy@scholastika.cz


Application

The course capacity is already full! It will be possible to enrol in the next semester in October 2023


FAQ

Frequently Asked Questions


×