ok-img_3650-720x540-c-default
Praktický ateliér

Ateliér šperku

Vytvořte si šperk z drahého kovu podle vlastního návrhu.

Na kurzu šperku se v průběhu jednoho semestru naučíte základy práce s nejpoužívanějším šperkařským nářadím a technikou – od tradiční šperkařské výroby až k současným technologiím umožňujícím nejaktuálnější pracovní postupy. Poznáte teoreticky i prakticky všechny fáze vytváření šperku. Tedy od technologie výroby, rešerší inspiračních zdrojů, výroby modelů, až po realizaci z ušlechtilých kovů. Budeme společně řezat lupénkovou pilkou, pájet, brousit a leštit. Jako s hlavním materiálem budeme pracovat se stříbrem, ale zároveň se nevyhneme práci s papírem při vytváření základních 3D modelů či s voskem při výuce technologie odlévání metodou ztraceného vosku. Nejprve začneme se základními principy řemesla a s nabytými znalostmi začneme navrhovat šperky. Výsledkem kurzu by měl být jeden až dva originální stříbrné šperky dle vlastního návrhu.


What awaits you in the course

 • Základní práci ve šperkařské dílně

  hrubé opracování kovů – práce s pilkou a pilníkem

 • Odlévání forem z vosku
 • Vytváření šperku

  Poznáte teoreticky i prakticky všechny fáze tvorby.


Who is the lecturer

Public Courses

Markéta Kratochvílová

marketakratochvilova-400x400-c-default

Práce Markéty Kratochvílové zkoumá vazby mezi objektem a tělem. Vztah šperku a jeho nositele považuje za důležité partnerství, které reprezentuje osobnost nositele a zároveň jej ovlivňuje. Kratochvílová pracuje s primordiálními inspiracemi, ambivalencí přírodních a artificiálních forem a s příběhem skryté intimity v kontrastu s expresivně provokativním ornamentem.

Diplomovala v ateliéru K.O.V. na UMPRUM, v roce 2014 získala titul Objev roku a v roce 2016 titul Šperkař roku cen Czech Grand Design. Absolvovala pracovní stáže v New Yorku, Číně a Seoulu. V roce 2017 založila v Praze Bold studio, showroom a workshop zasvěcený šperkům a experimentálnímu designu.

Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.

Kliknutím na tlačítko „Zanechat adresu” souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.Course price: 9.800Kč

Course price:
9.800


How to send an application for a course?

 • 1

  Make sure that it is possible to attend the course in English by sending an inquiry to kurzy@scholastika.cz.

 • 2

  Complete the online application on our website. You will then receive an email asking you to pay the reservation fee. Pay the reservation fee of 700 CZK. The fee must be paid within 24 hours of receiving the invitation. After paying the booking fee, we will contact you back with instructions for paying the remaining part of the course fee and other information.

 • 3

  Pay the rest of the course fee. The remaining part of the course must be paid within 5 working days of receiving the invitation.

Simply submitting an online application does not guarantee you a place in the given course, a reservation fee must be paid. The booking fee is deducted from the total price of the course and is non-refundable. General terms and conditions can be found here. If you have any questions regarding Scholastika courses, please contact us by e-mail at kurzy@scholastika.cz


Application

The course capacity is already full! It will be possible to enrol in the next semester in October 2023


FAQ

Frequently Asked Questions


×