Hana Polanská Turečková a Marie Gourdain

Hana Polanská Turečková

Absolventka Taneční konzervatoře a oboru Choreografie na pražské HAMU si dále prohloubila znalosti absolvováním desítek workshopů a seminářů zaměřených na techniku současného tance, improvizaci, rozvoj kreativity, dětskou taneční pedagogiku a teorii tance. Celkem deset let působila jako členka baletního souboru Národního divadla v Brně a také jako sólistka Národního divadla v Praze, prošla repertoárem klasického, moderního i současného stylu, tvorbou českých i zahraničních choreografů, možností tvořit první vlastní choreografie.

Hana disponuje dlouholetou pedagogickou praxí v oboru (Konzervatoř hl. města Prahy – taneční pedagog, Divadlo F. X. Šaldy v Liberci –  asistentka choreografa , studiu Artual, studio Place for people – taneční pedagog).

V oblasti propojení současného tance s výtvarným uměním má za sebou několik spoluprací s českými i zahraničními vizuálními umělci – spoluautorka projektů, performer, poradce (Suze Weber, Markus Selg, Kobe Mattys, Vladimír Houdek, Eva Koťátková, Tereza Štětinová, Roman Štětina, Jan Pffeifer, Kamila Ženatá, Jiří Havlíček, Aleš Hnízdil, Marie Gourdain).

 

Marie Gourdain

Výtvarnice, scénografka, režisérka a choreografka, která vystudovala animaci na pařížské École nationale supérieure des Arts Décoratifs, ale prošla i pražskými AVU a VŠUP. Má na kontě řadu skupinových výstav (třeba 60 % of 18 to 69, Kříž a Paroží, Imago) a inscenací, například Medúza: ČTP 2019, LEGOrytmus: Tanec Praha v regionech či UN: Mála Inventura 2017.

Bohaté pracovní zkušenosti z oblasti choreografie a scénografie uplatnila v řadě projektů, například u tanečního filmu Fibonacci, události LEGOrytmus, představení Kabinet Kuriozit nebo festivalu Korespondance