-
- Kamil Ansorge
- Adobe After effects
Kamil Ansorge
Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.
- Kristýna Greplová
- Graphic design 1
Kristýna Greplová
Kristýna Greplová absolvovala Ateliér grafického designu a vizuální komunikace profesora Rostislava Vaňka na pražské UMPRUM. Již v průběhu studií začala pracovat jako grafická designérka Centra současného umění DOX. Tato spolupráce pokračovala dalších osm let a během ní se podílela se kompletní přípravě vizuální prezentace výstav v rámci DOX (plakátová tvorba, doprovodné materiály — knihy, brožury) a postupně i dalších nezávislých uměleckých institucí. Následně absolvovala roční stipendium na Indonesian Institute of Arts Denpasar na Bali a po návratu úspěšně působí jako nezávislá grafická designérka. Je autorkou vizuální podoby mnoha knížek o moderním umění (a souvisejících témat) a je nositelkou několika ocenění. Ve své práci primárně zdůrazňuje roli typografie. Aktuálně vedle plnění mateřských povinností spolupracuje s několika knižními nakladatelstvími, Vysokým učením technickým v Brně a grafickými studii.
Výběr její práce je publikován mj. na www.kristynagreplova.com.
Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.
- Kristýna Kopřivová
- Camera and editing
Kristýna Kopřivová
Studovala Fakultu humanitních studií, kurátorská studia v Praze, Ústí nad Labem, Londýně a několikrát v Izraeli, FAMU – Katedru dokumentární tvorby. Je autorkou několika filmů – dokumentárních, na pomezí experimentu a hrané tvorby. Příležitostně se věnuje kurátorské činnosti na poli výtvarného umění a účinnosti pohyblivého obrazu ze sociální a politické perspektivy – mimo jiné v rámci Ph.D. na mediálních studiích, potenciál videoartu jako prostředníka transformace izraelsko-palestinského konfliktu.
Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.
- Lukáš Franz
- Adobe 2
Lukáš Franz
Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.
- Markéta Ježková
- Art History
Markéta Ježková
Markéta Ježková absolvovala studium dějin umění, estetiky a francouzského jazyka na FF Univerzitě Karlově a ULB v Bruselu. Věnuje se především umění renesance a manýrismu a fenoménu panovnických sbírek 16.–20. století. Více než deset let spolupracuje s oddělením vzdělávání Národní galerie v Praze a působí v Centru Studia Rudolphina Ústavu dějin umění Akademie věd ČR.
Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.
- Markéta Kratochvílová
- Jewelry
Markéta Kratochvílová
Práce Markéty Kratochvílové zkoumá vazby mezi objektem a tělem. Vztah šperku a jeho nositele považuje za důležité partnerství, které reprezentuje osobnost nositele a zároveň jej ovlivňuje. Kratochvílová pracuje s primordiálními inspiracemi, ambivalencí přírodních a artificiálních forem a s příběhem skryté intimity v kontrastu s expresivně provokativním ornamentem.
Diplomovala v ateliéru K.O.V. na UMPRUM, v roce 2014 získala titul Objev roku a v roce 2016 titul Šperkař roku cen Czech Grand Design. Absolvovala pracovní stáže v New Yorku, Číně a Seoulu. V roce 2017 založila v Praze Bold studio, showroom a workshop zasvěcený šperkům a experimentálnímu designu.
Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.
- Radek Pokorný
- Adobe 1
- Adobe 2
Radek Pokorný
Dlouhý čas autodidakt, ve čtyřiceti začal studovat. Absolvoval Akademii současné fotografie a následně grafický design, fotografii, dějiny umění, dějiny designu a multimedia na Scholastice. Při navrhování knih, brožur, časopisů, webových stránek nebo obalů hudebních nosišů se snaží propojit typografické řemeslo se současným grafickým designem. Od roku 2010 lektoruje, mezi jeho žáky patří profesionální fotografové i nositelé ceny Czech Press Photo. Jím graficky upravená publikace O čem sní získala hlavní cenu Fedrigoni Card Couture Awards 2017 – Das außergewöhnlichste Projekt (Výjimečný počin).
Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.
- Vojtěch Buchta
- 3D animation
Vojtěch Buchta
Play video
Vystudoval Pedagogickou fakultu MU, obor výtvarná výchova a vizuální tvorba a grafický design na VUT v Brně. Již od začátku se zaměřoval na animovanou grafiku a video. Začínal jako Apple Certified Trainer pro Final Cut a Motion a zároveň pracoval jako střihač a motion designér na volné noze. Podílel se na výrobě mnoha live projekcí, videoklipů a televizní grafiky. Zároveň vyučoval jako pedagog na střední umělecké škole animaci a 3D grafiku. Poté nastoupil do České televize jako artdirector a motion designér, kde navrhoval a realizoval grafiku pro desítky pořadů napříč kanály a dva komplexní redesigny ČT sport. Po šesti letech v ČT přestoupil jako motion designér do marketingové agentury pro mobilní hry i aplikace a nyní působí opět jako lektor, motion designér a animátor na volné noze.
Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.
- Marta Maštálková
- Ateliér grafického designu B
Marta Maštálková
Marta Maštálková absolvovala ateliér Grafického designu a vizuální komunikace na pražské UMPRUM. Věnuje se zejména tvorbě vizuálních identit, sazbě knih a grafické podobě výstav. Její poslední realizací z této oblasti je například zpracování expozice a katalogu Zengerova transformační stanice: Elektřina ve městě, elektřina v architektuře, pro Kunsthalle Praha. Baví ji ohledávat funkci grafického designu ve veřejném prostoru, jeho působení na okolí. Zajímá ji jeho přesah do jiných oborů. Spolupracovala například s architekty a1architects, Papelote, Nadací Proměny, se sklářskou firmou Preciosa a.s…. Grafickou činnost v současné době kombinuje s vedením lekcí Pilates Body and Mind. Má ráda les, hory, vodní plochy a vaření.
Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.
- Sára Matysová
- Ateliér textilní tvorby
Sára Matysová
Sára Matysová studovala historii umění na Karlově univerzitě a textilní tvorbu na Vysoké škole
uměleckoprůmyslové v Praze. Její práce je ceněna v Česku i zahraničí a objevila se v řadě
evropských metropolí, mimo jiné na Dutch Design Weeku v Holandsku, nebo textilním veletrhu
Heimtextil ve Frankfurtu nad Mohanem. Je spoluzakladatelkou studia a značky IHOR, se kterou
pravidelně vystavuje na pražském festivalu designu Designblok, spolupracuje s řadou zástupců
textilního průmyslu v Česku jako jsou Hedva Český Brokát, Tkalcovna Kubák, Schindlerova
pletárna nebo Moravská gobelínová manufaktura. Za svou tvorbu nejen v textilu získala několik
nominací na cenu Czech Grand Design i ocenění EDIDA nebo cenu Designbloku.
Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.
- Barbora Müllerová
- Kurz ilustrace a vizuálního storytellingu
Barbora Müllerová
Barbora Müllerová působí jako ilustrátorka, knižní designérka a kurátorka festivalu ilustrace a komiksu LUSTR. Věnuje se především tvorbě pro neziskové organizace zabývající se lidskými právy nebo životním prostředím, ilustrování populárně-naučné přírodovědné literatury, dětských knížek a příležitostně také kulturních periodik. V posledních letech experimentuje i s komiksem, publikovala například ve finské antologii Kuti nebo v českém komiksovém fanzinu XRX. V letech 2017-2022 pedagogicky působila na Fakultě umění a designu v Ústí nad Labem, od roku 2022 vyučuje ilustraci na VOŠ Scholastika. Ilustraci a komiksu se věnuje také jako teoretička a kurátorka: v rámci doktorského studia na FUD UJEP se věnovala strategiím společensky angažované ilustrace a komiksu, jako kurátorka připravila řadu výstav v Česku i v zahraničí a od roku 2020 má na starosti hlavní výstavní sekci největší české oborové přehlídky LUSTR. Od roku 2022 je součástí Akademie designu ČR a v rámci ankety Czech Grand Design zasedá v porotě vybírající Ilustrátora roku. Díky zkušenostem z vlastní tvorby i z kurátorské práce dokáže kurzistům nabídnout jak praktické know-how, tak bohatý přehled o tom, co se zrovna děje na poli ilustrace a komiksu u nás, i v zahraničí.
Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.
- Petra Ciencialová a Kateřina Průchová
- Kurz interiérového designu Od prostoru po detail
Petra Ciencialová a Kateřina Průchová
Petra a Kateřina (P1A) se potkaly během studia na pražské Fakultě architektury. Spolupráci zahájily rekonstrukcí soukromé galerie současného umění v centru Prahy. Následovaly především rekonstrukce bytů a domů v Praze a jejím blízkém okolí. V loňském roce se podařilo realizaci projektů rozšířit za hranice Prahy, napříč Českou republikou. Dokončily projekt nové přístavby lázní v jihočeské Třeboni a rekonstrukci bytu v Karlových Varech. Nově se spojily s dalšími kreativními profesemi v čele s designéry a grafiky a vytvořily multidisciplinární tým s cílem spolupráce na návrhu českého pavilonu pro EXPO 2025. Za tento návrh s názvem Czech Mush Room získaly Cenu poroty. Mezioborová spolupráce odstartovala další možnosti vývoje ateliéru ve formě kulturních akcí, skrývajících vzájemnou podporu, propagaci, ale především inspiraci. Jsou toho názoru, že kvalitní architektura potřebuje především čas, otevřenou komunikaci, vzájemný respekt a důvěru mezi architektem, investorem a stavitelem. Všechny tyto aspekty se snaží ve své tvorbě nadále s radostí naplňovat.
Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.
- Jitka Šosová
- Art History
Jitka Šosová
Jitka Šosová je absolventka dějin umění na Univerzitě Karlově a dějin a teorie designu a nových médií na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Dlouhodobě působí v Národní galerii Praha a rovněž spolupracuje s dalšími muzei a galeriemi, například s pražským Museem Kampa či s Galerií Klatovy/Klenová, jako kurátorka a lektorka. Zabývá se především vizuální kulturou a uměním od 60. let do současností a metodologií dějin umění. Přispívá do tištěných i online médií, publikovala také řadu odborných textů.
Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.
- Pavel Brejcha
- Kurz Fashion design
Pavel Brejcha
Mgr. art. Pavel Brejcha je designér oděvu, obuvi a módních doplňků, pohybující se jak na poli
průmyslového designu, tak i ve volném pojetí oděvní tvorby. Svůj osobní styl definuje pojmy
„constructivist vs impressionist“ – tento dialog mezi formou a emocí, se promítá do jeho
tvorby. Studoval VŠUV v Bratislavě a na VŠUP v Praze, absolvoval Institut Français de la
Mode v Paříži. Pracoval pro Balenciagu, Zaru, nebo konzultační agenturu pro vývoj trendů
Peclers a posléze si také založil svou značku. Byl zároveň kreativním šéfem polského
módního řetězce Reserved i vysokoškolským pedagogem na Univerzitě Tomáše Bati ve
Zlíně. Za svou tvorbu získal několik nominací Czech Grand Design a pravidelně se účastnil
prezentací v rámci Designblok a Prague Fashion week. V současnosti pracuje jako freelance
designer a věnuje designu v rámci vlastní autorské tvorby.
www.pavelbrejcha.com
IG: @pavelbrejcha_
Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.
- Eliška Mertová
- Kurz udržitelné módy
Eliška Mertová
Eliška Mertová vystudovala střední uměleckou školu Václava Hollara a následně FUD v Ústí nad Labem obor textilní a oděvní tvorba. Během studií absolvovala studijní stáž na HTW v Berlíně a následně také pracovní stáž u berlínské značky Butterflysoulfire. V té době také založila spolu se sestrou oděvní značku Segrasegra.
SegraSegra vznikla v roce 2007 a byla původně zaměřená na módu pro městské cyklisty. Postupně se vyprofilovala na značku propojující funkční materiály světové kvality, jako např. Nanomembrane, Outlast® nebo Ventile®, v kombinaci s městskými střihy.
Se značkou se věnují od počátku udržitelné módě, i když tento termín v době vzniku nebyl ještě vůbec rozšířený. Přes deset let recyklují cyklistické duše z kol, které jsou šetrnou náhražkou kožených detailů, používají vyřazené bannery na doplňky, vyhledávají inovativní materiály šetrné k přírodě a zároveň se je snaží spotřebovat do posledního zbytku.
Pravidelně se účastní českých i zahraničních veletrhů jako je pražský Designblok, berlínský Kolektif nebo Cycling world v Düsseldorfu.
Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.
- Matěj Janský a Cyril Dunděra
- Interior and us
Matěj Janský a Cyril Dunděra
Matěj Janský a Cyril Dunděra navrhují nábytek pro zahraniční značky i privátní klienty. Věnují se interiérovému designu a výstavním instalacím. Dále pod vlastním brandem MCDJ nábytek také vyrábějí. Práce mladého dua lze vidět v galeriích a na design eventech v Miláně, Paříži, Bruselu či Praze. Absolventi UMPRUM pracovali v zahraničí pro studio Claesson Koivisto Rune ve Stockholmu, glassbrand Lasvit v Londýně nebo LehmTonErde specializující se na dusanou hlínu v Saudské Arábii. Produkty s jejich designem nabízí například Cappellini, Lasvit či Kler a za svou práci vyhráli mimo jiné ocenění German Design Award Special 2023, Balthazar Award 2022, EDIDA 2022 nebo BIGSEE Wood Design 2022.
@janskydundera
Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.