Praktický ateliér

Ateliér kresby

tomasabsolon-0005
Kurz začíná 29/2 2024!

Osvojte si rozmanité techniky kresby a objevte vlastní kresebný styl.

Ateliér kresby představuje prostor pro individuální rozvoj jednotlivých studentek a studentů. Na různých úkolech si budeme představovat jak funguje kresebná zkratka nebo jak se dá pomocí linky vyjádřit prostor a hloubka. Záměrem vedoucího pedagoga, Tomáše Absolona, je vyučovat kresbu v několika možných pracovních a uměleckých polohách. S kresbou budou studenti pracovat jak po formální stránce – naučí se zvolit správný druh linky, kresebné gesto, vhodný druh podkladu, barevnosti či formátu papíru. Po obsahové stránce na studenty čeká několik zadání v podobě „kresby podle skutečnosti“, kdy se bude možné zaměřit na kresbu portrétu, krajiny nebo architektury, studenti se také budou učit pracovat s důležitou polohou jejich představivosti v tzv. „kresbě z hlavy“, kdy se naopak studenti učí ilustrovat své představy, vyvolávají si v myšlenkách obrazy, které více realisticky nebo více abstraktně kreslí.

 • Tomáš chce své studenty motivovat k experimentování a osvojování různých technik: „Nemusíte umět kreslit, abyste se mohli umět vyjádřit. Vedle technického zaměření se na kresbu, budeme rozvíjet kreativní myšlení.“

 • Společně strávený čas budeme rozdělovat na společné i individuální konzultace podle potřeb každého ze studentů a studentek. V průběhu semestru budou zváni různí praktikující umělci, kteří Vám předají své další pohledy nejen na kresbu a další zkušenosti.

 • V ateliéru jsou vítáni jak studenti, kteří chtějí zvládnout techniku kresby jako svůj hlavní vyjadřovací prostředek, tak studenti, kteří se zabývají jiným médiem a potřebují k tomu kresebný základ.


Co se v kurzu naučíte?

 • Zvolit správný postup práce

  druh linky, kresebné gesto, vhodný druh podkladu, barevnosti či formátu papíru

 • Práci s různými formáty a materiály pro kresbu
 • Kresbu podle modelu, ale i zapojení představivosti a abstraktní kresbu

Kdo kurz vede?

Kurzy

Tomáš Absolon

tomasabsolon-0014

Přehrát video

MgA. Tomáš Absolon absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru kresby Jiřího Petrboka a v současnosti pokračuje v postgraduálním studiu na brněnské FaVU, v ateliéru Malby (Luďka Rathouského). V roce 2016 se stal jedním z laureátu Ceny kritiky za mladou malbu. Tomáš se zabývá malířským obrazovým médiem, pomocí kterého tematizuje vztah reality a různých úrovní abstrakce. Absolonovy obrazy jsou vícevrstevnaté, v nekonečných plochých prostorách pozadí se objevují malířsky jinak pojatá gesta či ostré, až „ilustrativní“ linie. Přestože je Tomáš bytostný malíř, kresba je pro něj páteří jeho umělecké tvorby.

Máte na vyučujícího dotaz?
Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.Cena kurzu: 8.700Kč

Cena kurzu:
8.700


Jak se přihlásit na kurz?

 • 1

  Vyplňte online přihlášku na našem webu. Dále pokračujte v zápisu na webu nebo následujte instrukce ve Vašem emailu.

 • 2

  Pro dokončení zápisu zaplaťte rezervační poplatek k potvrzení vašeho místa nebo zaplaťte rovnou celý kurz.

 • 3

  Po obdržení celé částky již budete studentkou nebo studentem Scholastiky a my vás budeme kontaktovat s informacemi o zahájení výuky.


Přihláška na kurz

 • Čtvrtek

Informuji, že jsem v minulosti byl/a již členem*členkou spolku Scholastika, z. s. a chci uplatnit slevu v odpovídající výši za

*Studijní členství nabývá platnosti po zaplacení kurzovného.


 • Kdy na Scholastice začínají kurzy?

  Kurzy jsou vždy semestrální. V zimním semestru začínají v polovině října a letní semestr bývá zahájen na přelomu února a března. Letní semestr 2024 začíná v týdnu od 26/2 2024.

 • Je na kurzech den otevřených dveří?

  Den otevřených dveří se koná vždy před začátkem semestru. Nejbližší termín je 12. 2. 2024 18.00–19.30 na adrese Římská 12, Praha 2.

 • Kolik stojí jeden semestr kurzu?

  9 800 Kč
  za kurzy: 3D animace, Fotografie, Grafický design, Grafické programy Adobe, Interiérový design, Kamera a střih, Šperk, Textilní tvorba, Adobe After Effects

  8 700 Kč
  za kurzy: Kresba, Malba

  8 300 Kč
  za cyklus přednášek: Dějiny designu a architektury

  2 750 Kč
  za cyklus přednášek: Dějiny umění

  Pokud je členský příspěvek hrazen pomocí služby Benefit Plus nebo jiných zaměstnaneckých benefitů, navyšuje se členský příspěvek o 15 % jeho původní výše.

  Cena jednotlivých kurzů nezahrnuje materiál či softwarové programy (Adobe, Cinema 4D a další). V individuálních případech je možné po předchozí domluvě využívat v rámci kurzu školní počítač, kde jsou dané programy nainstalovány.

  Cenová zvýhodnění
  1 nebo 2 absolvované semestry = 5 % sleva na další semestr
  3 a více absolvovaných semestrů = 10 % sleva na další semestr

  Dále poskytujeme slevu na kombinace 2 nebo 3 ateliérů.

  Více informací naleznete ve Všeobecných obchodních podmínkách

 • Jsou nějaké slevy v případě kombinace kurzů?

  Základní cena za kombinaci 2 kurzů je 16 500 Kč. Za kombinaci tří kurzů 22 500 Kč. Pro více informací nás kontaktujte na kurzy@scholastika.cz.

 • Jaké jsou storno podmínky?

  Kurzovné je vedeno jako členský příspěvek spolku Scholastika, z.s.
  Při vrácení členského příspěvku se vždy odečítá administrativní poplatek ve výši 700 Kč.
  Do 2 týdnů od začátku semestru daného kurzu se vrací členský příspěvek snížený o administrativní poplatek a proběhlé lekce. Poté a do 1 měsíce od začátku semestru se vrací pouze 50 % z členského příspěvku, mínus administrativní poplatek. Později se již členský příspěvek nevrací.

  Více informací naleznete ve Všeobecných obchodních podmínkách

 • Jak se přihlásit ke studiu na kurzy?

  Prvním krokem je vyplnění a odeslání online přihlášky, která je uvedena níže na těchto webových stránkách. Následně Vás budeme informovat o jejím přijetí, zápisu do daného kurzu a úhrady členského příspěvku.

 • Probíhá výuka kurzů jen prezenčně, nebo je možné se připojit i online?

  Na prezenční kurzy není možné se připojit online. V naší nabídce naleznete pouze jeden kurz online, a to Cyklus přednášek z dějin umění (online).

 • Je na kurzy nějaký přijímací pohovor?

  Od zimního semestru 2018 jsou zájemci o studium na kurzech přijímaní bez nutnosti absolvování příjímacího pohovoru.

 • Je možné využívat prostor Scholastiky i v čase mimo výuku?

  Ano, motivujeme studenty k práci na školních zadáních i na vlastních projektech. Scholastika je po domluvě otevřena každý všední den v čase 12–20 hod.

 • Pro koho je studium na kurzech určeno?

  Kurzy jsou určeny široké veřejnosti. Studují u nás absolventi a absolventky středních i vysokých škol, zájemci o studium na uměleckých vysokých školách, lidé z oboru, kteří se chtějí ve své tvorbě a práci rozvíjet a lépe orientovat na umělecké a designérské scéně, ale i lidé, kteří si vybrali daný kurz čistě jako zájmovou aktivitu.

 • Připraví mě kurzy na přijímací řízení na vybranou uměleckou vysokou školu?

  Ano, je to jedním z našich cílů. Snažíme se studenty a studentky připravit po teoretické i praktické stránce pro úspěšnější splnění přijímacích řízení na umělecké vysoké školy. Na AVU, UMPRUM, FaVu, FAMU nebo UJEP studuje celá řada absolventů a absolventek Scholastiky.

 • Získám absolvováním kurzu nějaké osvědčení nebo certifikát?

  Ano, absolvováním daného kurzu získáte tištěný certifikát. Certifikáty vystavujeme na vyžádání po ukončení kurzu v daném semestru.


×