atelier-malby
Praktický ateliér

Ateliér malby

Zlepšete své dovednosti a objevte vlastní malířský rukopis pod vedením malířky Jitky Mikulicové.

Ateliér malby Vám může dát motivaci realizovat Vaše umělecké cíle. Soustředit se na tvorbu, vytvořit si rytmus a určitý pracovní návyk, který je v kreativním prostředí tolik důležitý. Tento návyk nám dává pocit větší jistoty, díky které pak začneme toužit pravidelně se ponořovat do světa umění, do světa vlastní fantazie a experimentů. Nezáleží, v jaké jste fázi, jak moc bravurně ovládáte kresbu nebo malbu. Skutečně důležitá je jen otevřená mysl, chuť a touha se učit novým věcem. V hodinách se budeme zabývat malbou i kresbou portrétu a postav v různých neformálních pozicích. Budete malovat vše, co Vás obklopuje, například zátiší Vašeho domova, postavy, které se v něm objevují. Pokusíte se zachytit živé situace. Vysvětlíme si základy anatomie a perspektivy. Naučíte se napínat i našepsovat plátno. Zároveň si vyzkoušíte používat fotografii jako jeden z možných nástrojů k realizování malby a samozřejmě práci na vlastních projektech. Kromě mého vedení budete mít možnost sdílet názory, nápady a zkušenosti s ostatními studenty.


Co se v kurzu naučíte?

 • Kontext současné malby
 • Zvolit nejvhodnější techniku malby pro vlastní vyjádření
 • Vybudovat kreativní pracovní návyk

Kdo kurz vede?

VOŠ, Kurzy

Jitka Mikulicová

jitkamikulicova

Přehrát video

Vystudovala UMPRUM v Praze a postgraduální program HISK v belgickém Ghentu. Je známá svébytným a citlivým uvažováním v malířském médiu. Kromě malby pracuje také s objektem nebo sochou. Obecně je ve své práci otevřena různým materiálům a formálním strategiím. Její dosavadní přístup zahrnuje jak smyslově-intuitivní, tak konceptuální rétoriku aplikovanou do současné malby.

Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.

Kliknutím na tlačítko „Zanechat adresu“ souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.Cena kurzu: 6.920Kč

Cena kurzu:
6.920


Jak se přihlásit na kurz?

 • 1

  Vyplňte online přihlášku na našem webu. Následně obdržíte email s výzvou k uhrazení rezervačního poplatku.

 • 2

  Zaplaťte rezervační poplatek činící 700 Kč. Poplatek je nutné zaplatit do 24 hodin od obdržení výzvy. Po zaplacení rezervačního poplatku vás budeme kontaktovat zpět s instrukcí k platbě zbývající části kurzovného a dalšími informacemi.

 • 3

  Zaplaťte zbytek kurzovného. Zbývající část kurzu je nutné zaplatit do 5 pracovních dnů od obdržení výzvy.

Samotné odeslání online přihlášky vám nezajišťuje místo v daném kurzu, je třeba uhradit rezervační poplatek. Rezervační poplatek se odečítá od celkové ceny kurzu a je nevratný. Všeobecné obchodní podmínky naleznete zde. Máte-li jakékoliv dotazy, týkající se kurzů Scholastika, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu kurzy@scholastika.cz


Přihláška na kurz

Do dalšího semestru našich kurzů přijímáme přihlášky od října 2023.

 Máte-li jakékoliv dotazy, týkající se kurzů Scholastika, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu kurzy@scholastika.cz


Nejčastější otázky a odpovědi

Kurzy obvykle probíhají formou semestrální ateliérové výuky a jsou doplněny o řadu doprovodných aktivit. Studenti a studentky kurzů tak mohou mimo jiné navštěvovat přednášky hostů Scholastiky, účastnit se komentovaných prohlídek kulturních institucí nebo výstav v malých nezávislých galeriích.

Umělecké kurzy jsou zajišťovány spolkem Scholastika, z. s. – Stanovy naleznete ZDE, Všeobecné obchodní podmínky naleznete ZDE.


×