Praktický ateliér

Ateliér malby

atelier-malby

Zlepšete své dovednosti a objevte vlastní malířský rukopis pod vedením malířky Jitky Mikulicové.

Ateliér malby Vám může dát motivaci realizovat Vaše umělecké cíle. Soustředit se na tvorbu, vytvořit si rytmus a určitý pracovní návyk, který je v kreativním prostředí tolik důležitý. Tento návyk nám dává pocit větší jistoty, díky které pak začneme toužit pravidelně se ponořovat do světa umění, do světa vlastní fantazie a experimentů. Nezáleží, v jaké jste fázi, jak moc bravurně ovládáte kresbu nebo malbu. Skutečně důležitá je jen otevřená mysl, chuť a touha se učit novým věcem.

V hodinách se budeme zabývat malbou i kresbou portrétu a postav v různých neformálních pozicích. Budete malovat vše, co Vás obklopuje, například zátiší Vašeho domova, postavy, které se v něm objevují. Pokusíte se zachytit živé situace. Vysvětlíme si základy anatomie a perspektivy. Naučíte se napínat i našepsovat plátno. Zároveň si vyzkoušíte používat fotografii jako jeden z možných nástrojů k realizování malby a samozřejmě práci na vlastních projektech. Kromě mého vedení budete mít možnost sdílet názory, nápady a zkušenosti s ostatními studenty.


Co se v kurzu naučíte?

 • Kontext současné malby
 • Zvolit nejvhodnější techniku malby pro vlastní vyjádření
 • Vybudovat kreativní pracovní návyk

Kdo kurz vede?

VOŠ, Kurzy

Jitka Mikulicová

jitkamikulicova

Přehrát video

Vystudovala UMPRUM v Praze a postgraduální program HISK v belgickém Ghentu. Je známá svébytným a citlivým uvažováním v malířském médiu. Kromě malby pracuje také s objektem nebo sochou. Obecně je ve své práci otevřena různým materiálům a formálním strategiím. Její dosavadní přístup zahrnuje jak smyslově-intuitivní, tak konceptuální rétoriku aplikovanou do současné malby.

Máte na vyučujícího dotaz?
Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.Cena kurzu: 8.700Kč

Cena kurzu:
8.700


Jak se přihlásit na kurz?

 • 1

  Vyplňte online přihlášku na našem webu. Dále pokračujte v zápisu na webu nebo následujte instrukce ve Vašem emailu.

 • 2

  Pro dokončení zápisu zaplaťte rezervační poplatek k potvrzení vašeho místa nebo zaplaťte rovnou celý kurz.

 • 3

  Po obdržení celé částky již budete studentkou nebo studentem Scholastiky a my vás budeme kontaktovat s informacemi o zahájení výuky.


Přihláška na kurz

Přihlášky na letní semestr jsou uzavřeny. Těšíme se na vás v zimním semestru 2024.

Máte-li jakékoliv dotazy, týkající se kurzů Scholastika, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu kurzy@scholastika.cz


 • Kdy na Scholastice začínají kurzy?

  Kurzy jsou vždy semestrální. V zimním semestru začínají v polovině října a letní semestr bývá zahájen na přelomu února a března. Letní semestr 2024 začíná v týdnu od 26/2 2024.

 • Jak často probíhají kurzy?

  Kurzy probíhají 1x týdně, vyjma dějin umění.

 • Jsou nějaké slevy v případě kombinace kurzů?

  Základní cena za kombinaci 2 kurzů je 16 500 Kč. Za kombinaci tří kurzů 22 500 Kč. Pro více informací nás kontaktujte na kurzy@scholastika.cz.

 • Je možné využívat prostor Scholastiky i v čase mimo výuku?

  Ano, motivujeme studenty k práci na školních zadáních i na vlastních projektech. Scholastika je po domluvě otevřena každý všední den v čase 12–20 hod.

 • Získám absolvováním kurzu nějaké osvědčení nebo certifikát?

  Ano, absolvováním daného kurzu získáte tištěný certifikát. Certifikáty vystavujeme na vyžádání po ukončení kurzu v daném semestru.

 • Získám zapsáním na kurz status studenta?

  Při studiu semestrálních kurzů nezískáváte status studenta, protože se nejedná o denní studium. Pokud chcete studovat denní studium na Scholastice, přihlaste se k nám na Vyšší odbornou školu.


×