kurzkamera-0007-720x540-c-default
Praktický ateliér

Ateliér kamery a střihu

Naučte se myslet jako filmař a vytvořte svůj vlastní krátký film.

Filmová řeč představuje soubor technik, které umožňují pomocí pohyblivých obrazů a zvuků vyjadřovat emoce, myšlenky, příběhy. Jde konkrétně o práci s kamerou a střihovou skladbou, které jsou podřízeny určitému dramaturgickému záměru. Kurz kamery a střihu je zaměřen především prakticky, je však propleten teoretickými vsuvkami nutnými pro pochopení základů filmových vyjadřovacích prostředků. Během kurzu se studenti naučí filmově myslet a každý ze studentů vytvoří svůj vlastní krátký film.


Co se v kurzu naučíte?

 • Pracovat s kamerou

  světlo, pohyb kamery, ostření

 • Přípravit scénář
 • Základní postprodukci obrazu a zvuku

Kdo kurz vede?

Kurzy

Kristýna Kopřivová

kristynakoprivova-0017-edit-2

Studovala Fakultu humanitních studií, kurátorská studia v Praze, Ústí nad Labem, Londýně a několikrát v Izraeli, FAMU – Katedru dokumentární tvorby. Je autorkou několika filmů – dokumentárních, na pomezí experimentu a hrané tvorby. Příležitostně se věnuje kurátorské činnosti na poli výtvarného umění a účinnosti pohyblivého obrazu ze sociální a politické perspektivy – mimo jiné v rámci Ph.D. na mediálních studiích, potenciál videoartu jako prostředníka transformace izraelsko-palestinského konfliktu.

Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.

Kliknutím na tlačítko „Zanechat adresu“ souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.Cena kurzu: 9.800Kč

Cena kurzu:
9.800


Jak se přihlásit na kurz?

 • 1

  Vyplňte online přihlášku na našem webu. Následně obdržíte email s výzvou k uhrazení rezervačního poplatku.

 • 2

  Zaplaťte rezervační poplatek činící 700 Kč. Poplatek je nutné zaplatit do 24 hodin od obdržení výzvy. Po zaplacení rezervačního poplatku vás budeme kontaktovat zpět s instrukcí k platbě zbývající části kurzovného a dalšími informacemi.

 • 3

  Zaplaťte zbytek kurzovného. Zbývající část kurzu je nutné zaplatit do 5 pracovních dnů od obdržení výzvy.

Samotné odeslání online přihlášky vám nezajišťuje místo v daném kurzu, je třeba uhradit rezervační poplatek. Rezervační poplatek se odečítá od celkové ceny kurzu a je nevratný. Všeobecné obchodní podmínky naleznete zde. Máte-li jakékoliv dotazy, týkající se kurzů Scholastika, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu kurzy@scholastika.cz


Přihláška na kurz

Do dalšího semestru našich kurzů přijímáme přihlášky od října 2023.

 Máte-li jakékoliv dotazy, týkající se kurzů Scholastika, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu kurzy@scholastika.cz


Nejčastější otázky a odpovědi

Kurzy obvykle probíhají formou semestrální ateliérové výuky a jsou doplněny o řadu doprovodných aktivit. Studenti a studentky kurzů tak mohou mimo jiné navštěvovat přednášky hostů Scholastiky, účastnit se komentovaných prohlídek kulturních institucí nebo výstav v malých nezávislých galeriích.

Umělecké kurzy jsou zajišťovány spolkem Scholastika, z. s. – Stanovy naleznete ZDE, Všeobecné obchodní podmínky naleznete ZDE.


×