-
- Tomáš Absolon
- Ateliér kresby
Tomáš Absolon
MgA. Tomáš Absolon absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru kresby Jiřího Petrboka a v současnosti pokračuje v postgraduálním studiu na brněnské FaVU, v ateliéru Malby (Luďka Rathouského). V roce 2016 se stal jedním z laureátu Ceny kritiky za mladou malbu. Tomáš se zabývá malířským obrazovým médiem, pomocí kterého tematizuje vztah reality a různých úrovní abstrakce. Absolonovy obrazy jsou vícevrstevnaté, v nekonečných plochých prostorách pozadí se objevují malířsky jinak pojatá gesta či ostré, až „ilustrativní“ linie. Přestože je Tomáš bytostný malíř, kresba je pro něj páteří jeho umělecké tvorby.
Máte na vyučujícího dotaz?
Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.
- Marta Maštálková
- Ateliér grafického designu B
Marta Maštálková
Marta Maštálková absolvovala ateliér Grafického designu a vizuální komunikace na pražské UMPRUM. Věnuje se zejména tvorbě vizuálních identit, sazbě knih a grafické podobě výstav. Její poslední realizací z této oblasti je například zpracování expozice a katalogu Zengerova transformační stanice: Elektřina ve městě, elektřina v architektuře, pro Kunsthalle Praha. Baví ji ohledávat funkci grafického designu ve veřejném prostoru, jeho působení na okolí. Zajímá ji jeho přesah do jiných oborů. Spolupracovala například s architekty a1architects, Papelote, Nadací Proměny, se sklářskou firmou Preciosa a.s…. Grafickou činnost v současné době kombinuje s vedením lekcí Pilates Body and Mind. Má ráda les, hory, vodní plochy a vaření.
Máte na vyučujícího dotaz?
Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.
- Sára Matysová
- Ateliér textilní a oděvní tvorby
Sára Matysová
Sára Matysová studovala historii umění na Karlově univerzitě a textilní tvorbu na Vysoké škole
uměleckoprůmyslové v Praze. Její práce je ceněna v Česku i zahraničí a objevila se v řadě
evropských metropolí, mimo jiné na Dutch Design Weeku v Holandsku, nebo textilním veletrhu
Heimtextil ve Frankfurtu nad Mohanem. Je spoluzakladatelkou studia a značky IHOR, se kterou
pravidelně vystavuje na pražském festivalu designu Designblok, spolupracuje s řadou zástupců
textilního průmyslu v Česku jako jsou Hedva Český Brokát, Tkalcovna Kubák, Schindlerova
pletárna nebo Moravská gobelínová manufaktura. Za svou tvorbu nejen v textilu získala několik
nominací na cenu Czech Grand Design i ocenění EDIDA nebo cenu Designbloku.
Máte na vyučujícího dotaz?
Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.
- Barbora Müllerová
- Kurz ilustrace a komiksu
Barbora Müllerová
Barbora Müllerová působí jako ilustrátorka, knižní designérka a kurátorka festivalu ilustrace a komiksu LUSTR. Věnuje se především tvorbě pro neziskové organizace zabývající se lidskými právy nebo životním prostředím, ilustrování populárně-naučné přírodovědné literatury, dětských knížek a příležitostně také kulturních periodik. V posledních letech experimentuje i s komiksem, publikovala například ve finské antologii Kuti nebo v českém komiksovém fanzinu XRX. V letech 2017-2022 pedagogicky působila na Fakultě umění a designu v Ústí nad Labem, od roku 2022 vyučuje ilustraci na VOŠ Scholastika. Ilustraci a komiksu se věnuje také jako teoretička a kurátorka: v rámci doktorského studia na FUD UJEP se věnovala strategiím společensky angažované ilustrace a komiksu, jako kurátorka připravila řadu výstav v Česku i v zahraničí a od roku 2020 má na starosti hlavní výstavní sekci největší české oborové přehlídky LUSTR. Od roku 2022 je součástí Akademie designu ČR a v rámci ankety Czech Grand Design zasedá v porotě vybírající Ilustrátora roku. Díky zkušenostem z vlastní tvorby i z kurátorské práce dokáže kurzistům nabídnout jak praktické know-how, tak bohatý přehled o tom, co se zrovna děje na poli ilustrace a komiksu u nás, i v zahraničí.
Máte na vyučujícího dotaz?
Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.
- Pavel Brejcha
- Ateliér textilní a oděvní tvorby
Pavel Brejcha
Mgr. art. Pavel Brejcha je designér oděvu, obuvi a módních doplňků, pohybující se jak na poli
průmyslového designu, tak i ve volném pojetí oděvní tvorby. Svůj osobní styl definuje pojmy
„constructivist vs impressionist“ – tento dialog mezi formou a emocí, se promítá do jeho
tvorby. Studoval VŠUV v Bratislavě a na VŠUP v Praze, absolvoval Institut Français de la
Mode v Paříži. Pracoval pro Balenciagu, Zaru, nebo konzultační agenturu pro vývoj trendů
Peclers a posléze si také založil svou značku. Byl zároveň kreativním šéfem polského
módního řetězce Reserved i vysokoškolským pedagogem na Univerzitě Tomáše Bati ve
Zlíně. Za svou tvorbu získal několik nominací Czech Grand Design a pravidelně se účastnil
prezentací v rámci Designblok a Prague Fashion week. V současnosti pracuje jako freelance
designer a věnuje designu v rámci vlastní autorské tvorby.
www.pavelbrejcha.com
IG: @pavelbrejcha_
Máte na vyučujícího dotaz?
Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.
- Filip Trubač
- Ateliér fotografie
Filip Trubač
Filip Trubač je studentem ateliéru aplikované fotografie na fakultě umění a designu v Ústí nad Labem. Ve volné tvorbě se zabývá konceptuální fotografií, 3D artem a herním designem.
web, instagram, facebook
Máte na vyučujícího dotaz?
Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.
- Martin Rýz
- Kurz Adobe After effects
Martin Rýz
Martin Rýz se v oboru motion grafiky pohybuje od roku 2008, kdy po ukončení studia střední odborné školy multimediální a propagační tvorby v Praze nastoupil do společnosti specializující se na televizní a filmovou produkci. Tam v průběhu let realizoval škálu zakázek od statické 2D/3D grafiky po postprodukci pořadů a reklamních spotů a osvojil si roli generalisty obrazové postprodukce. V roce 2013 přešel na volnou nohu a dále vypomáhal v grafickém oddělení TV Prima, Óčko, studiu MagicLab, PFX, Department nebo Oficina. Jako externí dodavatel spolupracuje s desítkami lokálních produkcí a reklamních agentur. V posledních letech působí i jako lektor na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara a pražské Scholastice.
Máte na vyučujícího dotaz?
Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.
- Magdalena Šťastníková
- Ateliér šperku
Magdalena Šťastníková
Magdalena Šťastníková absolvovala ateliér K.O.V. Koncept - Objekt - Význam na UMPRUM v Praze. Její tvorba se vyznačuje abstraktním organickým až fluidním tvaroslovím, přičemž šperky často přesahují hranici lidského těla a dostávají se do
prostoru mimo něj. Vztah šperku a těla je hlavním tématem její tvorby. Magdalena vytváří šperky, které jsou unisex a nositelné a kombinovatelné na více způsobů. Inspiruje se pocity, přírodou i utopickými představami. Kromě kolekcí a custom šperků často spolupracuje s předními českými módními designéry a její tvorba doplňuje módní přehlídky. Za rok 2021 a 2022 byla nominována na Šperkaře roku v rámci cen Czech Grand Design. Od roku 2021 vede vlastní značku pod svým jménem.
Máte na vyučujícího dotaz?
Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.
- Tomáš Gelien
- Kurz interiérového designu
Tomáš Gelien
Tomáš Gelien je architekt a urbanista se studijními zkušenostmi z Bratislavy, Prahy, Buenos Aires a Gentu. Absolvoval studium architektury a urbanismu na Českém vysokém učení technickém v Praze, kde současně působí jako doktorand se zaměřením na digitální tendence v urbanismu měst. Ve své praxi spolupracuje s odborníky napříč celým spektrem architektury i mimo něj. Zkoumá tradiční techniky v moderním, společensky odpovědném přístupu. Jeho práce zahrnují realizace a projekty interiérů, návrhy staveb od konzultace počáteční myšlenky, projekce až po dotažení výsledného díla. Úspěchy v soutěžích ideálních obnov rodinných domů až po transformace velkých brownfieldů do pulzujících městských čtvrtí a parků odrážejí autorský přístup založený na vzájemné spolupráci, od velkorysosti nadhledu až k promyšlenému detailu.
Máte na vyučujícího dotaz?
Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.
- Klára Zápotocká
- Ateliér grafického designu A
Klára Zápotocká
Klára Zápotocká je grafická designérka se zálibou v okrajových, pokleslých a jinak autentických formách, černém humoru, šumperácích a funerální typografii.
Zaměřuje se na úpravu knih, vizuální systémy a obalový design, a to hlavně pro kulturní instituce (Divadelní ústav, Národní galerie v Praze, Kunsthalle Praha, Galerie Klatovy / Klenová, Máš umělecké střevo?), neziskový sektor (Energeia, Nadační fond Impuls, Meta o.p.s.), kávovou a naturálně-vinnou scénu (7shotscoffee, Milan Nestarec, Pivnica Čajkov, United Cellars of Tekov).
Životopisně Malostraňačka, skautka, absolventka nedělní školy, Střední průmyslové školy grafické (obor restaurátorství a konzervátorství) a Prague College (School of Art & Design). Její absolventská práce, katalog sbírky Domácí umění (Český lidový design 2. poloviny 20. století) byl oceněn v soutěži Nejkrásnější české knihy. Domácímu umění jakožto přehlíženému, ale o to víc fascinujícímu žánru, se Klára věnuje i nadále jako členka stejnojmenného sdružení, které se zabývá katalogizací, popularizací a pořádáním výstav těchto svérázně svépomocných dekoračně-užitných artefaktů československého socialismu.
Pod hlavičkou vlastního podpultového nakladatelství Deset Deka Dekadence vydává kromě řady plakátů a autorských tisků také česko-anglický slovník s hvězdičkou „Odborný jazykový rádce ve věcech delikátních“.
V roce 2015 spoluzaložila grafické studio Breisky, v rámci něhož se podílela na designu řady výtvarných publikací a vizuálních identit kulturních akcí. Na jaře 2023 zakládá vlastní grafické studio Deset Deka Design.
Máte na vyučujícího dotaz?
Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.
- Michael Fokt
- Fotografický seminář
Michael Fokt
Michael Fokt je profesionálním fotografem, novinářem a publicistou již téměř čtvrtstoletí. Jeho srdce patří fotografování zvířat a makrofotografii.
Své materiály o přírodních krásách světa díky přírodovědnému vzdělání zpracovává se smyslem pro souvislosti a vysvětlení vzájemných vztahů. Mnoho let se také věnuje popularizaci vědeckých témat, především z lékařských a přírodovědných oborů. Se svými sériemi fotografií získal v soutěži Czech Press Photo první místo – Cenu Zlaté oko – v kategorii příroda a životní prostředí, cenu dětí UNICEF, dvě ceny Academic za nejpůsobivější makrofotografii a několik čestných uznání. Publikoval též v prestižním odborném časopise Canadian Journal of Zoology, v mezinárodním časopisu GEO nebo v on-line vydání National Geographic Česko. Několik let vyučuje obor fotografie na Vyšší odborné škole informačních technologií (VOŠIS) a také na Střední škole elektrotechniky, multimédií a informatiky (SŠEMI).
Své studenty během lekcí učí nejen bezchybně ovládat aparát, ale také se dívat kolem sebe. Věří, že dokonalý snímek nevznikne bez toho, aniž by fotograf neznal vlastnosti fotografovaného objektu a vnímal ho s notnou dávkou empatie.
Máte na vyučujícího dotaz?
Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.