kurzyklauzury2-0064-720x540-c-default
Digitální tvorba

Ateliér grafického designu A (prezenčně)

Rozvíjejte své praktické i kreativní dovednosti v oblasti grafického designu pod vedením Kristýny Greplové.

Kurz bude přímo závislý na struktuře účastníků*účastnic. Na základě individuálních zkušeností si určíme cíle, kterých chceme v průběhu semestru dosáhnout. Najdeme společnou tématickou linku. Začneme v rovině intuice a inspirace. Určíme hranice, ve kterých se budeme pohybovat. Zajímá nás struktura a systém práce designéra – experiment a chyba jsou iniciátory zajímavých řešení a výsledná forma již může být různá. V kurzu určitě nepůjde o agenturní práci. Nebudeme plnit pomyslné přání klienta, ale chceme najít náš autentický přístup, který nám dá víc jistoty k prezentaci a obhajobě. Každý realizovaný projekt prochází často komplikovaným procesem schvalování. To nás také zajímá. Budeme suplovat oponenta, vést kritickou debatu a snažit se obstát. Z praktických úkolů nás čeká prozkoumání různých disciplín grafického designu – logo, sazba, kompozice, práce s formátem a s typografií. Pro ateliér doporučujeme základní znalost Adobe Illustrator, nebo navštěvování kurzu Adobe na Scholastice. V případě ateliérů grafického designu 1 a ateliéru grafického designu 2 se nejedná o rozdělení na začátečníky a pokročilé. Rozdíl v jednotlivých ateliérech je u pedagogů, kteří je vedou a formy vyučování. Grafický design 1 je prezenční kurz veden Kristýnou Greplovou. Grafický design 2 je hybridní kurz (online s jednou prezenční schůzkou za měsíc) s Tomášem Cikánem.


Co se v kurzu naučíte?

 • Různé disciplíny grafického designu

  logo, sazba, kompozice, práce s formátem a s typografií

 • Navrhnout správně vizuální identitu
 • Přípravu tiskovin

  časopisy, knihy, plakáty


Kdo kurz vede?Cena kurzu: 7.840Kč

Cena kurzu:
7.840


Jak se přihlásit na kurz?

 • 1

  Vyplňte online přihlášku na našem webu. Následně obdržíte email s výzvou k uhrazení rezervačního poplatku.

 • 2

  Zaplaťte rezervační poplatek činící 700 Kč. Poplatek je nutné zaplatit do 24 hodin od obdržení výzvy. Po zaplacení rezervačního poplatku vás budeme kontaktovat zpět s instrukcí k platbě zbývající části kurzovného a dalšími informacemi.

 • 3

  Zaplaťte zbytek kurzovného. Zbývající část kurzu je nutné zaplatit do 5 pracovních dnů od obdržení výzvy.

Samotné odeslání online přihlášky vám nezajišťuje místo v daném kurzu, je třeba uhradit rezervační poplatek. Rezervační poplatek se odečítá od celkové ceny kurzu a je nevratný. Všeobecné obchodní podmínky naleznete zde. Máte-li jakékoliv dotazy, týkající se kurzů Scholastika, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu kurzy@scholastika.cz


Přihláška na kurz

Do dalšího semestru našich kurzů přijímáme přihlášky od října 2023.

 Máte-li jakékoliv dotazy, týkající se kurzů Scholastika, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu kurzy@scholastika.cz


Nejčastější otázky a odpovědi

Kurzy obvykle probíhají formou semestrální ateliérové výuky a jsou doplněny o řadu doprovodných aktivit. Studenti a studentky kurzů tak mohou mimo jiné navštěvovat přednášky hostů Scholastiky, účastnit se komentovaných prohlídek kulturních institucí nebo výstav v malých nezávislých galeriích.

Umělecké kurzy jsou zajišťovány spolkem Scholastika, z. s. – Stanovy naleznete ZDE, Všeobecné obchodní podmínky naleznete ZDE.


×