kurzyklauzury2-0098-720x540-c-default
Digitální tvorba

Ateliér grafického designu B (online)

Rozvíjejte své praktické i kreativní dovednosti v oblasti grafického designu s Tomášem Cikánem.

Nejtěžší a nejdůležitější úkol pro grafického designéra*ky je správně pochopit téma a zvolit správné výrazové prostředky, aby v divákovi spustil správnou emocionální reakci. Na realistických zadáních společně projdeme tímto procesem a ukážeme si všechny jeho důležité aspekty od analýzy zadání, komunikace s klientem, skicování, prezentaci projektu až po jeho dotažení do konce. Podělíme se s vámi o profesní triky, které posunou výstupy Vaší práce na další úroveň. Pravidelně se také budeme zabývat menšími úkoly, které rozšíří Vaše povědomí o technických a řemeslných prvcích práce grafického designéra. Vyzkoušíme si knižní sazbu, nakreslíme vlastní písmové litery, projdeme náležitosti grafického manuálu. Součástí kurzu bude také zadání volných, abstraktních, úkolů, u kterých se pokusíme vyprostit ze sevření rutinní každodenní práce. Kurz je koncipován jako pravidelné konzultace a diskuze nad Vašimi pracemi. Konzultace budou probíhat převážně online a jednou měsíčně se setkáme osobně. Pro ateliér doporučujeme základní znalost Adobe Illustrator, nebo navštěvování kurzu Adobe na Scholastice. Grafický design 1 je prezenční kurz veden Kristýnou Greplovou Grafický design 2 je hybridní kurz (online s jednou prezenční schůzkou za měsíc) s Tomášem Cikánem.


Co se v kurzu naučíte?

 • Vytvořit vlastní publikaci
 • Navrhnout logo
 • Základní specifika webů a aplikací

Kdo kurz vede?

Kurzy

Tomáš Cikán

tomascikan

Studoval ateliér grafického designu a vizuální komunikace u profesora Rostislava Vaňka na pražské UMPRUM. Již během studií pracoval jako grafický designér ve studiích Ogilvy CID a Dynamo design, kde pronikl do problematiky corporate identity, kterému se nadále věnoval jako designér na volné noze. Před šesti lety započal spolupráci s nakladatelstvím Albatros media, pro které začal graficky upravovat a lámat knihy. Díky této zkušenosti se knižní grafika stala jeho hlavní pracovní náplní.

Pravidelně nyní spolupracuje s řadou knižních nakladatelství (Argo, Práh, Paseka, Albatros media aj.), vytvořil značky a vizuální styl pro Alšovu jihočeskou galerii, restauraci Spices, nebo Středočeské inovační centrum.

Ukázky jeho práce jsou k vidění na adrese www.tomascikan.com

Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.

Kliknutím na tlačítko „Zanechat adresu“ souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.Cena kurzu: 9.800Kč

Cena kurzu:
9.800


Jak se přihlásit na kurz?

 • 1

  Vyplňte online přihlášku na našem webu. Následně obdržíte email s výzvou k uhrazení rezervačního poplatku.

 • 2

  Zaplaťte rezervační poplatek činící 700 Kč. Poplatek je nutné zaplatit do 24 hodin od obdržení výzvy. Po zaplacení rezervačního poplatku vás budeme kontaktovat zpět s instrukcí k platbě zbývající části kurzovného a dalšími informacemi.

 • 3

  Zaplaťte zbytek kurzovného. Zbývající část kurzu je nutné zaplatit do 5 pracovních dnů od obdržení výzvy.

Samotné odeslání online přihlášky vám nezajišťuje místo v daném kurzu, je třeba uhradit rezervační poplatek. Rezervační poplatek se odečítá od celkové ceny kurzu a je nevratný. Všeobecné obchodní podmínky naleznete zde. Máte-li jakékoliv dotazy, týkající se kurzů Scholastika, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu kurzy@scholastika.cz


Přihláška na kurz

Do dalšího semestru našich kurzů přijímáme přihlášky od října 2023.

 Máte-li jakékoliv dotazy, týkající se kurzů Scholastika, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu kurzy@scholastika.cz


Nejčastější otázky a odpovědi

Kurzy obvykle probíhají formou semestrální ateliérové výuky a jsou doplněny o řadu doprovodných aktivit. Studenti a studentky kurzů tak mohou mimo jiné navštěvovat přednášky hostů Scholastiky, účastnit se komentovaných prohlídek kulturních institucí nebo výstav v malých nezávislých galeriích.

Umělecké kurzy jsou zajišťovány spolkem Scholastika, z. s. – Stanovy naleznete ZDE, Všeobecné obchodní podmínky naleznete ZDE.


×