kurzyklauzury2-0098-720x540-c-default
Digitální tvorba

Ateliér grafického designu 2

Rozvíjejte své praktické i kreativní dovednosti v oblasti grafického designu s Tomášem Cikánem.

Nejtěžší a nejdůležitější úkol pro grafického designéra*ky je správně pochopit téma a zvolit správné výrazové prostředky, aby v divákovi spustil správnou emocionální reakci. Na realistických zadáních společně projdeme tímto procesem a ukážeme si všechny jeho důležité aspekty od analýzy zadání, komunikace s klientem, skicování, prezentaci projektu až po jeho dotažení do konce. Podělíme se s vámi o profesní triky, které posunou výstupy Vaší práce na další úroveň. Pravidelně se také budeme zabývat menšími úkoly, které rozšíří Vaše povědomí o technických a řemeslných prvcích práce grafického designéra. Vyzkoušíme si knižní sazbu, nakreslíme vlastní písmové litery, projdeme náležitosti grafického manuálu. Součástí kurzu bude také zadání volných, abstraktních, úkolů, u kterých se pokusíme vyprostit ze sevření rutinní každodenní práce. Kurz je koncipován jako pravidelné konzultace a diskuze nad Vašimi pracemi. Konzultace budou probíhat převážně online a jednou měsíčně se setkáme osobně. Pro ateliér doporučujeme základní znalost Adobe Illustrator, nebo navštěvování kurzu Adobe na Scholastice. Grafický design 1 je prezenční kurz veden Kristýnou Greplovou Grafický design 2 je hybridní kurz (online s jednou prezenční schůzkou za měsíc) s Tomášem Cikánem.


What awaits you in the course

 • Vytvořit vlastní publikaci
 • Navrhnout logo
 • Základní specifika webů a aplikací

Who is the lecturer

Public Courses

Tomáš Cikán

dsc2642-400x400-c-default

Studoval ateliér grafického designu a vizuální komunikace u profesora Rostislava Vaňka na pražské UMPRUM. Již během studií pracoval jako grafický designér ve studiích Ogilvy CID a Dynamo design, kde pronikl do problematiky corporate identity, kterému se nadále věnoval jako designér na volné noze. Před šesti lety započal spolupráci s nakladatelstvím Albatros media, pro které začal graficky upravovat a lámat knihy. Díky této zkušenosti se knižní grafika stala jeho hlavní pracovní náplní.

Pravidelně nyní spolupracuje s řadou knižních nakladatelství (Argo, Práh, Paseka, Albatros media aj.), vytvořil značky a vizuální styl pro Alšovu jihočeskou galerii, restauraci Spices, nebo Středočeské inovační centrum.

Ukázky jeho práce jsou k vidění na adrese www.tomascikan.com

Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.

Kliknutím na tlačítko „Zanechat adresu” souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.Course price: 9.800Kč

Course price:
9.800


How to send an application for a course?

 • 1

  Make sure that it is possible to attend the course in English by sending an inquiry to kurzy@scholastika.cz.

 • 2

  Complete the online application on our website. You will then receive an email asking you to pay the reservation fee. Pay the reservation fee of 700 CZK. The fee must be paid within 24 hours of receiving the invitation. After paying the booking fee, we will contact you back with instructions for paying the remaining part of the course fee and other information.

 • 3

  Pay the rest of the course fee. The remaining part of the course must be paid within 5 working days of receiving the invitation.

Simply submitting an online application does not guarantee you a place in the given course, a reservation fee must be paid. The booking fee is deducted from the total price of the course and is non-refundable. General terms and conditions can be found here. If you have any questions regarding Scholastika courses, please contact us by e-mail at kurzy@scholastika.cz


Application

The course capacity is already full! It will be possible to enrol in the next semester in October 2023


FAQ

Frequently Asked Questions


×