Digitální tvorba

Ateliér grafického designu 2

kurzyklauzury2-0098-720x540-c-default

Rozvíjejte své praktické i kreativní dovednosti v oblasti grafického designu s Tomášem Cikánem.

Nejtěžší a nejdůležitější úkol pro grafického designéra*ky je správně pochopit téma a zvolit správné výrazové prostředky, aby v divákovi spustil správnou emocionální reakci. Na realistických zadáních společně projdeme tímto procesem a ukážeme si všechny jeho důležité aspekty od analýzy zadání, komunikace s klientem, skicování, prezentaci projektu až po jeho dotažení do konce. Podělíme se s vámi o profesní triky, které posunou výstupy Vaší práce na další úroveň. Pravidelně se také budeme zabývat menšími úkoly, které rozšíří Vaše povědomí o technických a řemeslných prvcích práce grafického designéra. Vyzkoušíme si knižní sazbu, nakreslíme vlastní písmové litery, projdeme náležitosti grafického manuálu. Součástí kurzu bude také zadání volných, abstraktních, úkolů, u kterých se pokusíme vyprostit ze sevření rutinní každodenní práce.

Kurz je koncipován jako pravidelné konzultace a diskuze nad Vašimi pracemi. Konzultace budou probíhat převážně online a jednou měsíčně se setkáme osobně. Pro ateliér doporučujeme základní znalost Adobe Illustrator, nebo navštěvování kurzu Adobe na Scholastice.

Grafický design 1 je prezenční kurz veden Kristýnou Greplovou
Grafický design 2 je hybridní kurz (online s jednou prezenční schůzkou za měsíc) s Tomášem Cikánem.

 • Pro ateliér doporučujeme základní znalost Adobe Illustrator, nebo navštěvování kurzu Adobe na Scholastice.

 • V případě ateliérů grafického designu A a ateliéru grafického designu B se nejedná o rozdělení na začátečníky a pokročilé. Rozdíl v jednotlivých ateliérech je u lektorek, které je vedou.


What awaits you in the course

 • Vytvořit vlastní publikaci
 • Navrhnout logo
 • Základní specifika webů a aplikací

Who is the lecturerCourse price: 9.800Kč

Course price:
9.800


How to send an application for a course?

 • 1

  Make sure that it is possible to attend the course in English by sending an inquiry to kurzy@scholastika.cz.

 • 2

  Complete the online application on our website. You will then receive an email asking you to pay the reservation fee. Pay the reservation fee of 700 CZK. The fee must be paid within 24 hours of receiving the invitation. After paying the booking fee, we will contact you back with instructions for paying the remaining part of the course fee and other information.

 • 3

  Pay the rest of the course fee. The remaining part of the course must be paid within 5 working days of receiving the invitation.


Application

The course capacity is already full!
It will be possible to enrol in the next semester in October 2023


 • Do you offer courses in English?

  Courses are mainly in Czech, but our teachers are open to communicate in English. Contact us at our e-mail address kurzy@scholastika.cz


×