adamstech-0144-2
Cyklus přednášek

Cyklus přednášek o architektuře a designu: Za architekturou kolem světa

Prozkoumejte svět moderní architektury a designu s Adamem Štěchem.

Kurátor, historik designu a architektury a dlouholetý pedagog Scholastiky Adam Štěch připravil sérii přednášek zaměřených na architekturu a design konkrétních měst po celém světě, které v rámci svých výzkumů navštívil. Zdokumentoval v nich rozmanité příklady a fenomény moderní architektury a designu, které vám teď v rámci série „Za architekturou kolem světa“ postupně představí. Každá z přednášek odhalí příběhy architektů a designérů spojených s konkrétními místy na pozadí komplexních historických a kulturních souvislostí, osobních momentek i cestovatelských tipů. Jedná se o subjektivní a přesto všeobjímající průvodce po známých metropolích, ale i nepříliš zmapovaných regionálních městech. V letním semestru 2023 se zaměříme na: Gent, Hamburg, Melbourne, Tokio, Quito, Los Angeles, Lyon, Řím, Casablanca, Kolín nad Rýnem, Madrid, Lublaň, Mexico City, Kodaň, Vídeň.


Co se v kurzu naučíte?

 • Získáte tipy na cestování

  a vyhnete se tak cestovatelským klišé.

 • Dozvíte se o rozmanitých příkladech a fenoménech

  moderní architektury a designu.


Kdo kurz vede?

VOŠ, Kurzy

Adam Štěch

adamstech_portret-0122

Přehrát video

Adam Štěch je teoretik, novinář a kurátor, který se dlouhodobě zabývá designem, architekturou, módou a výtvarným uměním. Je absolventem Dějin umění na Karlově univerzitě a je spoluzakladatelem kreativní skupiny OKOLO (laureáti Czech Grand Design, 2012) se kterou od roku 2009 realizoval desítky publikačních a výstavních projektů v České republice i v zahraničí. Je autorem řady textů o designu a architektuře, které vychází v domácím i zahraničním tisku. Je stálým redaktorem časopisu Dolce Vita a pravidelně píše pro prestižní světové magazíny a blogy jako jsou Wallpaper, Modernism, Damn, Cool Hunting, Domus, Architonic, Mark nebo SightUnseen a další.

Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.

Kliknutím na tlačítko „Zanechat adresu“ souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.Cena kurzu: 8.300Kč

Cena kurzu:
8.300


Jak se přihlásit na kurz?

 • 1

  Vyplňte online přihlášku na našem webu. Následně obdržíte email s výzvou k uhrazení rezervačního poplatku.

 • 2

  Zaplaťte rezervační poplatek činící 700 Kč. Poplatek je nutné zaplatit do 24 hodin od obdržení výzvy. Po zaplacení rezervačního poplatku vás budeme kontaktovat zpět s instrukcí k platbě zbývající části kurzovného a dalšími informacemi.

 • 3

  Zaplaťte zbytek kurzovného. Zbývající část kurzu je nutné zaplatit do 5 pracovních dnů od obdržení výzvy.

Samotné odeslání online přihlášky vám nezajišťuje místo v daném kurzu, je třeba uhradit rezervační poplatek. Rezervační poplatek se odečítá od celkové ceny kurzu a je nevratný. Všeobecné obchodní podmínky naleznete zde. Máte-li jakékoliv dotazy, týkající se kurzů Scholastika, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu kurzy@scholastika.cz


Přihláška na kurz

Do dalšího semestru našich kurzů přijímáme přihlášky od října 2023.

 Máte-li jakékoliv dotazy, týkající se kurzů Scholastika, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu kurzy@scholastika.cz


Nejčastější otázky a odpovědi

Kurzy obvykle probíhají formou semestrální ateliérové výuky a jsou doplněny o řadu doprovodných aktivit. Studenti a studentky kurzů tak mohou mimo jiné navštěvovat přednášky hostů Scholastiky, účastnit se komentovaných prohlídek kulturních institucí nebo výstav v malých nezávislých galeriích.

Umělecké kurzy jsou zajišťovány spolkem Scholastika, z. s. – Stanovy naleznete ZDE, Všeobecné obchodní podmínky naleznete ZDE.


×