adamstech-0144-2
Cyklus přednášek

Za architekturou kolem světa

Prozkoumejte svět moderní architektury a designu s Adamem Štěchem.

Kurátor, historik designu a architektury a dlouholetý pedagog Scholastiky Adam Štěch připravil sérii přednášek zaměřených na architekturu a design konkrétních měst po celém světě, které v rámci svých výzkumů navštívil. Zdokumentoval v nich rozmanité příklady a fenomény moderní architektury a designu, které vám teď v rámci série „Za architekturou kolem světa“ postupně představí. Každá z přednášek odhalí příběhy architektů a designérů spojených s konkrétními místy na pozadí komplexních historických a kulturních souvislostí, osobních momentek i cestovatelských tipů. Jedná se o subjektivní a přesto všeobjímající *průvodce* po známých metropolích, ale i nepříliš zmapovaných regionálních městech. V letním semestru 2023 se zaměříme na: Gent, Hamburg, Melbourne, Tokio, Quito, Los Angeles, Lyon, Řím, Casablanca, Kolín nad Rýnem, Madrid, Lublaň, Mexico City, Kodaň, Vídeň.


What awaits you in the course

 • Získáte tipy na cestování

  a vyhnete se tak cestovatelským klišé.

 • Dozvíte se o rozmanitých příkladech a fenoménech

  moderní architektury a designu.


Who is the lecturer

VOŠ, Public Courses

Adam Štěch

adam-stech

Play video

Adam Štěch je teoretik, novinář a kurátor, který se dlouhodobě zabývá designem, architekturou, módou a výtvarným uměním. Je absolventem Dějin umění na Karlově univerzitě a je spoluzakladatelem kreativní skupiny OKOLO (laureáti Czech Grand Design, 2012) se kterou od roku 2009 realizoval desítky publikačních a výstavních projektů v České republice i v zahraničí. Je autorem řady textů o designu a architektuře, které vychází v domácím i zahraničním tisku. Je stálým redaktorem časopisu Dolce Vita a pravidelně píše pro prestižní světové magazíny a blogy jako jsou Wallpaper, Modernism, Damn, Cool Hunting, Domus, Architonic, Mark nebo SightUnseen a další.

Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.

Kliknutím na tlačítko „Zanechat adresu” souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.Course price: 8.300Kč

Course price:
8.300


How to send an application for a course?

 • 1

  Make sure that it is possible to attend the course in English by sending an inquiry to kurzy@scholastika.cz.

 • 2

  Complete the online application on our website. You will then receive an email asking you to pay the reservation fee. Pay the reservation fee of 700 CZK. The fee must be paid within 24 hours of receiving the invitation. After paying the booking fee, we will contact you back with instructions for paying the remaining part of the course fee and other information.

 • 3

  Pay the rest of the course fee. The remaining part of the course must be paid within 5 working days of receiving the invitation.

Simply submitting an online application does not guarantee you a place in the given course, a reservation fee must be paid. The booking fee is deducted from the total price of the course and is non-refundable. General terms and conditions can be found here. If you have any questions regarding Scholastika courses, please contact us by e-mail at kurzy@scholastika.cz


Application

The course capacity is already full! It will be possible to enrol in the next semester in October 2023


FAQ

Frequently Asked Questions


×