scholastika_marketakratochvilova-0037-2
Praktický ateliér

Ateliér šperku

Vytvořte si šperk z drahého kovu podle vlastního návrhu.

Na kurzu šperku se v průběhu jednoho semestru naučíte základy práce s nejpoužívanějším šperkařským nářadím a technikou – od tradiční šperkařské výroby až k současným technologiím umožňujícím nejaktuálnější pracovní postupy. Poznáte teoreticky i prakticky všechny fáze vytváření šperku. Tedy od technologie výroby, rešerší inspiračních zdrojů, výroby modelů, až po realizaci z ušlechtilých kovů. Budeme společně řezat lupénkovou pilkou, pájet, brousit a leštit. Jako s hlavním materiálem budeme pracovat se stříbrem, ale zároveň se nevyhneme práci s papírem při vytváření základních 3D modelů či s voskem při výuce technologie odlévání metodou ztraceného vosku. Nejprve začneme se základními principy řemesla a s nabytými znalostmi začneme navrhovat šperky. Výsledkem kurzu by měl být jeden až dva originální stříbrné šperky dle vlastního návrhu (nutná finanční účast studentů na realizaci závěrečného produktu).


Co se v kurzu naučíte?

 • Základní práci ve šperkařské dílně

  hrubé opracování kovů – práce s pilkou a pilníkem

 • Odlévání forem z vosku
 • Vytváření šperku

  Poznáte teoreticky i prakticky všechny fáze tvorby.


Kdo kurz vede?

Kurzy

Markéta Kratochvílová

marketakratochvilova-2

Práce Markéty Kratochvílové zkoumá vazby mezi objektem a tělem. Vztah šperku a jeho nositele považuje za důležité partnerství, které reprezentuje osobnost nositele a zároveň jej ovlivňuje. Kratochvílová pracuje s primordiálními inspiracemi, ambivalencí přírodních a artificiálních forem a s příběhem skryté intimity v kontrastu s expresivně provokativním ornamentem.

Diplomovala v ateliéru K.O.V. na UMPRUM, v roce 2014 získala titul Objev roku a v roce 2016 titul Šperkař roku cen Czech Grand Design. Absolvovala pracovní stáže v New Yorku, Číně a Seoulu. V roce 2017 založila v Praze Bold studio, showroom a workshop zasvěcený šperkům a experimentálnímu designu.

Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.

Kliknutím na tlačítko „Zanechat adresu“ souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.Cena kurzu: 9.800Kč

Cena kurzu:
9.800


Jak se přihlásit na kurz?

 • 1

  Vyplňte online přihlášku na našem webu. Následně obdržíte email s výzvou k uhrazení rezervačního poplatku.

 • 2

  Zaplaťte rezervační poplatek činící 700 Kč. Poplatek je nutné zaplatit do 24 hodin od obdržení výzvy. Po zaplacení rezervačního poplatku vás budeme kontaktovat zpět s instrukcí k platbě zbývající části kurzovného a dalšími informacemi.

 • 3

  Zaplaťte zbytek kurzovného. Zbývající část kurzu je nutné zaplatit do 5 pracovních dnů od obdržení výzvy.

Samotné odeslání online přihlášky vám nezajišťuje místo v daném kurzu, je třeba uhradit rezervační poplatek. Rezervační poplatek se odečítá od celkové ceny kurzu a je nevratný. Všeobecné obchodní podmínky naleznete zde. Máte-li jakékoliv dotazy, týkající se kurzů Scholastika, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu kurzy@scholastika.cz


Přihláška na kurz

Do dalšího semestru našich kurzů přijímáme přihlášky od října 2023.

 Máte-li jakékoliv dotazy, týkající se kurzů Scholastika, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu kurzy@scholastika.cz


Nejčastější otázky a odpovědi

Kurzy obvykle probíhají formou semestrální ateliérové výuky a jsou doplněny o řadu doprovodných aktivit. Studenti a studentky kurzů tak mohou mimo jiné navštěvovat přednášky hostů Scholastiky, účastnit se komentovaných prohlídek kulturních institucí nebo výstav v malých nezávislých galeriích.

Umělecké kurzy jsou zajišťovány spolkem Scholastika, z. s. – Stanovy naleznete ZDE, Všeobecné obchodní podmínky naleznete ZDE.


×