scholastika_textil-0009-2
Praktický ateliér

Ateliér textilní tvorby

Naučte se vše o textilním řemesle a technologii.

Zajímají Vás textilní technologie od historie až po současnost? Co je NEW WOOL, viskóza, vlákna z kůry stromu? Chcete vědět, jak se zpracovává len? O textilním řemesle a technologii Vás naučíme všechno. Budeme spolu zpracovávat přírodní i syntetické materiály. V kurzu si všechny materiály rozebereme na úroveň molekuly. Naučíme se zpracovávat materiál technickým, ale i uměleckým přístupem. Fyzicky si vyzkoušíme, jak se vyrábí nanotextilie. Jak může být bavlna nepromokavá. Staneme se textilními řemeslníky, technology a textilními umělci zároveň. V kurzu připravíme návrh na umělecké dílo, ve kterém použijeme vědomosti o materiálu a připojíme k ní vědomost o tradičních textilních technikách. Upředeme si vlákno z kukuřičné celulózy na tradičním kolovrátku, abychom z něj utkali látku nebo tapisérii. Kurz Vás naučí pracovat s textilem jako materiálem, jako s hmotou, na které je možné postavit oděv, interiér, dům. Kurz je vhodný nejen pro textilní výtvarníky, obchodníky s textilem, ale i pro designéry, architekty a umělce. Kurz se bude konat nejen v prostorách Scholastiky, ale také v řemeslné textilní dílně. Navštívíme různé textilní a řemeslné školy v Praze nebo v Liberci. Konkrétní program celého kurzu i jednotlivých hodin se odvíjí od zájmů a vstupních dovedností účastníků.


Co se v kurzu naučíte?

 • Zpracovávat přírodní i syntetické materiály
 • Přípravu vlastního materiálu

  barvení textilních materiálů a spřádání

 • Vytvořit kompozici pro prostorovou práci z textilu

  např. gobelín


Kdo kurz vede?

Kurzy

Daniela Danielis

danieladanielis

Přehrát video

Daniela Danielis je textilní technolog a tkadlena. Vystudovala Textilní školu – obor Gobelíny, v současné době studuje na Textilní fakultě v Liberci – obor Textilní technologie. Vede studio a textilní manufakturu WNOOZOW, ve které se tkají gobelíny a tapisérie, vytvářejí se zde látky tkaním, plstěním a jinými technikami. Látky tohoto studia se prezentují v katalozích WOOLMARK Miláno či na pařížském Fashionweeku. V současné době ve studiu probíhá příprava kostýmu, utkaného s využitím a optických a vodivých vláken pro koncertní show.

Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.

Kliknutím na tlačítko „Zanechat adresu“ souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.Cena kurzu: 9.800Kč

Cena kurzu:
9.800


Jak se přihlásit na kurz?

 • 1

  Vyplňte online přihlášku na našem webu. Následně obdržíte email s výzvou k uhrazení rezervačního poplatku.

 • 2

  Zaplaťte rezervační poplatek činící 700 Kč. Poplatek je nutné zaplatit do 24 hodin od obdržení výzvy. Po zaplacení rezervačního poplatku vás budeme kontaktovat zpět s instrukcí k platbě zbývající části kurzovného a dalšími informacemi.

 • 3

  Zaplaťte zbytek kurzovného. Zbývající část kurzu je nutné zaplatit do 5 pracovních dnů od obdržení výzvy.

Samotné odeslání online přihlášky vám nezajišťuje místo v daném kurzu, je třeba uhradit rezervační poplatek. Rezervační poplatek se odečítá od celkové ceny kurzu a je nevratný. Všeobecné obchodní podmínky naleznete zde. Máte-li jakékoliv dotazy, týkající se kurzů Scholastika, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu kurzy@scholastika.cz


Přihláška na kurz

Do dalšího semestru našich kurzů přijímáme přihlášky od října 2023.

 Máte-li jakékoliv dotazy, týkající se kurzů Scholastika, obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu kurzy@scholastika.cz


Nejčastější otázky a odpovědi

Kurzy obvykle probíhají formou semestrální ateliérové výuky a jsou doplněny o řadu doprovodných aktivit. Studenti a studentky kurzů tak mohou mimo jiné navštěvovat přednášky hostů Scholastiky, účastnit se komentovaných prohlídek kulturních institucí nebo výstav v malých nezávislých galeriích.

Umělecké kurzy jsou zajišťovány spolkem Scholastika, z. s. – Stanovy naleznete ZDE, Všeobecné obchodní podmínky naleznete ZDE.


×