Praktický ateliér

Ateliér fotografie

jirkathyn-0027-scaled-720x540-c-default

Objevte fotografii jako umělecké médium a vylepšete své technické dovednosti.

Zkušený pedagog Jiří Thýn (6 let vedoucí pedagog fotografie na pražské FAMU) vám poskytne teoretickou podporu a praktický fotografický příklad pro osvojení si užitečných technik, které během lekcí a domácích cvičení posunou vaší vlastní tvorbu. Fotografie je ustálený obor, umožňuje však volné experimentování a kombinaci s dalšími formáty, jako je například video. Výuka využívá tradičních uměleckých postupů, ale nebojí se přínosu nových technologií, její součástí jsou také přednášky odborných hostů, společné návštěvy výstav a další aktivity pro přiblížení kontextu současného umění a technologie fotografie.


What awaits you in the course

 • Přemýšlet o fotografii

  objevíte fotografii jako umělecké medium. To vám pomůže s Vaším vlastním stylem.

 • Práci ve fotoateliéru a používání techniky

  svícení, záblesková světla, filtry, fotopozadí, práce s ostřením a objektivem, správné nastavení fotoaparátu

 • Exteriérové focení, focení portrétu i architektury

Who is the lecturer

VOŠ, Public Courses

Jiří Thýn

jirkathyn-0018-400x400-c-default

Play video

Ve své práci ohledává Jiří Thýn možnosti fotografie a testuje hranici mezi fotografovaným a viděným. Přestože řadí fotografie do cyklů, nevytváří početné série snímků na jedno téma. Cyklus využívá jako rámec přemýšlení o určitém problému, na který ukazuje z různých úhlů pohledu. Na výstavách kombinuje fotografie různých formátů s trojrozměrnými objekty a vytváří rytmizovaný celek, kde meziprostory zesilují sdělení. Obnažuje fotografii, aby ukázal, co předurčuje veškerou práci v tomto médiu. V jeho tvorbě se fotografická tradice nenásilně propojuje se současným postkonceptualismem.

Máte na vyučujícího dotaz? Zanechte nám svůj e-mail a my se vám ozveme.

Kliknutím na tlačítko „Zanechat adresu” souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.Course price: 9.800Kč

Course price:
9.800


How to send an application for a course?

 • 1

  Make sure that it is possible to attend the course in English by sending an inquiry to kurzy@scholastika.cz.

 • 2

  Complete the online application on our website. You will then receive an email asking you to pay the reservation fee. Pay the reservation fee of 700 CZK. The fee must be paid within 24 hours of receiving the invitation. After paying the booking fee, we will contact you back with instructions for paying the remaining part of the course fee and other information.

 • 3

  Pay the rest of the course fee. The remaining part of the course must be paid within 5 working days of receiving the invitation.

Simply submitting an online application does not guarantee you a place in the given course, a reservation fee must be paid. The booking fee is deducted from the total price of the course and is non-refundable. General terms and conditions can be found here. If you have any questions regarding Scholastika courses, please contact us by e-mail at kurzy@scholastika.cz


Application

The course capacity is already full! It will be possible to enrol in the next semester in October 2023


FAQ

Frequently Asked Questions


×