Nabídka kurzů

Více

Pro zájemce o kurzy

Více

Lektoři kurzů

Více

Kurzy Scholastika

Veřejné večerní kurzy jsou určeny všem, kdo chtějí poznat umění a design v praxi. Probíhají formou semestrální ateliérové výuky a jsou doplněny o řadu doprovodných aktivit. Studenti kurzů tak mohou mimo jiné navštěvovat přednášky hostů Scholastiky, účastnit se komentovaných prohlídek kulturních institucí nebo výstav v malých nezávislých galeriích. Několikrát ročně pro studenty pořádáme zahraniční zájezdy za uměním a designem (např. Benátské bienále, milánský Salone del Mobile nebo berlínský Gallery Weekend). Prostory a zázemí Scholastiky jsou (po individuální domluvě) všem studentům k dispozici pro vlastní tvorbu a další kreativní rozvoj.

Lektory kurzů jsou jedni z nejlepších designérů a umělců současné scény. Se Scholastikou se spojují jména jako například Alice Klouzková (módní návrhářka, zakladatelka značky Sistersconspiracy), produktoví designéři Jakub Berdych a Josef Tomšej ze studia Qubus, ilustrátor David Böhm, fotograf Jiří Thýn, teoretik designu a žurnalista Adam Štěch nebo šperkařka Viktorie Beldová.

Kurzy umění a designu Scholastika slouží nejen pro zdokonalení vlastní kreativní tvorby nebo znalostí z kulturních dějin, ale také jako přípravný (nultý) ročník pro úspěšné přijetí na vysoké umělecké školy. Na pohovory se můžete připravit pod vedením Radka Brousila v ateliéru Intermediální tvorby, kde Vám pomůžou i s přípravou portfolia domácích prací.
Naši pedagogové dbají na to, aby každý student dokázal přenést získané teoretické znalosti do své vlastní praxe a získal tak v našich kurzech nové umělecké a designérské dovednosti.

Práce studentů kurzů jsou v každém semestru veřejně prezentovány na školních nebo galerijních výstavách, díky kterým studenti získávají další důležité zkušenosti z instalační a výstavní praxe.

Na konci každého semestru probíhají interní klauzurní obhajoby v rámci jednotlivých ateliérů. Studenti se tak naučí prezentovat své finální práce před svými spolužáky a přizvanými pedagogy.

Nabídka
kurzů

Kurzy umění a designu již od roku 2012 učí své studenty kreativitě, seberealizaci a pomáhají tak přiblížit uměleckou scénu širší veřejnosti. Jako lektoři vás kurzy provedou jedni z nejlepších českých umělců a designérů. Pro svou kvalitu a neustálou aktuálnost jsou proto kurzy Scholastika navštěvovány nejen širokou veřejností s chutí rizvíjet své skryté kreativní nadání, ale také lidmi "z oboru" i studenty středních a vysokých uměleckých škol.

Ateliér grafického designu 1

Více +

Ateliér grafického designu 2

Více +

Ateliér kresby a ilustrace

Více +

Ateliér malby

Více +

Ateliér design interiérů

Více +

Ateliér fotografie a videa

Více +

Ateliér módního designu

Více +

Ateliér produktového designu, redesignu

Více +

Ateliér sochy

Více +

Ateliér šperku

Více +

Cyklus přednášek z dějin designu

Více +

Cyklus přednášek z dějin umění

Více +

Choreografie a analýza pohybu

Více +

Kurz grafických programů Adobe

Více +

Ateliér intermediální tvorby

Více +

Kurz 3D animace

Více +

Cyklus přednášek z dějin grafického designu

Více +

Kamera a střih

Více +

Game Design: Unreal

Více +

Lektoři
kurzů

Adam Uchytil
Adam Uchytil
Markéta Hanzalová
Markéta Hanzalová
David Böhm
David Böhm
Ivan Boroš
Ivan Boroš
Alice Klouzková
Alice Klouzková
Jakub Berdych a Josef Tomšej
Jakub Berdych a Josef Tomšej
Jiří Belda a Viktorie Beldová
Jiří Belda a Viktorie Beldová
Jiří Thýn
Jiří Thýn
Pavel Karous
Pavel Karous
Adam Štěch
Adam Štěch
Hana Polanská Turečková, Marie Gourdain
Hana Polanská Turečková, Marie Gourdain
Radek Brousil
Radek Brousil
Radek Pokorný
Radek Pokorný
Jitka Mikulicová
Jitka Mikulicová
Jitka Šosová
Jitka Šosová
Vojtěch Buchta
Vojtěch Buchta
Kateřina Přidalová
Kateřina Přidalová

Pro zájemce o umělecké kurzy

Kurzy jsou určeny široké veřejnosti bez rozdílu věku a znalostí. Slouží nejen pro zdokonalení vlastní kreativní tvorby a rozšíření uměleckých a designerských dovedností, ale také jako příprava pro úspěšné přijetí na vysoké umělecké školy.

 

V rámci kurzu získáte

 • pravidelnou výuku ve vybraném ateliéru 1x týdně v délce 2–3 hodin
 • 16–18 ateliérových schůzek nebo přednášek za 1 semestr
 • možnost individuální práce v zázemí školy, po domluvě každý den v čase 12–20 hodin

 

Další výhody

 • pravidelné přednášky hostů Scholastiky z oblasti umělecké a designérské scény
 • možnost zúčastnit se školních zahraničních výletů za uměním a designem
 • přístup do školní knihovny včetně zápůjčky knih pro domácí studium
 • slevy z celkové ceny pro zájemce o více kurzů
 • tištěný diplom – certifikát udělený po absolvování kurzu

 

Den otevřených dveří kurzů Scholastika

DOD proběhne ve čtvrtek 6. února 2020 od 17 do 20 hodin. Představíme Vám prostory školy, jednotlivé ateliéry, nové i stávající pedagogy. Rádi Vám osobně odpovíme na Vaše dotazy a především představíme vzdělávací plán na letní semestr 2020.

 

Průběh kurzů

Letní semestr kurzů trvá 17 týdnů (od 2. 3. 2020 do 26. 6. 2020), kurzy neprobíhají o státních svátcích.

 

Zápis do kurzů

Pro úspěšný zápis do kurzu nejprve vyplňte přihlášku, kterou naleznete ZDE. Budeme Vás kontaktovat zpět s informacemi pro zápis do kurzu, podklady k platbě a kontaktem na pedagoga kurzu. Samotné odeslání přihlašovacího formuláře Vám nezajišťuje místo v daném kurzu, je třeba se dostavit i k zápisu a uhradit členský příspěvek za semestr.

Umělecké kurzy jsou zajišťovány spolkem Scholastika, z. s. – stanovy ke stažení ZDE.

Den otevřených dveří kurzů pro letní semestr proběhne ve čtvrtek 6. února 2020, v čase 17–20 hod. Letní semestr kurzů začíná 2. března 2020, zápisy přihlášených studentů do kurzů budou probíhat od 24. do 27. února mezi 15 a 18 h.

Členský příspěvek

 • 9 500 Kč
  za kurzy: 3D animace, Fotografie a video, Grafický design, Grafické programy Adobe, Game design, Choreografie a analýza pohybu, Interiérový design, Módní design, Kamera a střih, Produktový design, Šperk
 • 8 500 Kč
  za kurzy: Intermediální tvorba, Kresba a ilustrace, Malba, Socha
 • 8 000 Kč
  za cykly přednášek: Dějiny designu, Dějiny umění, Dějiny grafického designu

Pokud je členský příspěvek hrazen pomocí služby Benefit Plus nebo jiných zaměstnaneckých benefitů, navyšuje se členský příspěvek o 15 % jeho původní výše.

 

Předčasné ukončení kurzu

Do 2 týdnů od začátku semestru se členský příspěvek vrací v plné výši (mínus administrativní poplatek 700 respektive 1 400 Kč), do 1 měsíce od začátku semestru je vrácena z členského příspěvku poměrná část 50%, později se členské příspěky nevrací.

 

Cenová zvýhodnění

1 absolvovaný semestr = 5 % sleva na další semestr
2–3 absolvované semestry = 10 % sleva na další semestr
4 a více absolvovaných semestrů = 15 % sleva na další semestr

Kombinace 2 ateliérů: 15 000 Kč
Kombinace 3 ateliérů: 18 000 Kč

Přihláška Kurzy Scholastika

Pro ceny a více informací o kurzech scrolujte prosím výše na stránce.

Pondělí
Šperk

17.00–20.00

Game design: Unreal

17.00–20.00

Malba

17.30–20.30

Choreografie a analýza pohybu

17.30–20.30

Produktový design

17.30–20.30

Úterý
Dějiny grafického designu

14.30–16.00

Dějiny umění

17.00–19.00

Interiérový design

17.00–20.00

Socha

17.00–20.00

Grafický design I

17.30–20.30

Grafický design II

17.30–20.30

Dějiny designu

18.00–20.00

Středa
Fotografie a video

17.00–20.00

Módní design

17.00–20.00

Ateliér intermediální tvorby

17.00–20.00

Kurz 3D animace

17.00–20.00

Kamera a střih

17.00–20.00

Čtvrtek
Ilustrace a kresba

17.00–20.00

Kurz grafických programů Adobe

17.00–20.00

Pátek


Otázky a odpovědi

Jsou na Scholastiku (kurzy) nějaké přijímačky? 

Zájemci o studium v kurzech Scholastika budou od zimního semestru 2018 přijímání bez nutnosti absolvování přijímacího pohovoru. Po zaslání přihlášky uchazeč obdrží e-mailem informace o zápisu do konkrétního kurzu a platbě školného. Rovněž obdrží kontakt na pedagoga a vedení kurzu.

Jak se mohu ke studiu přihlásit? 

Jednoduše klikněte na online přihlášku uvedenou výše na těchto webových stránkách, vyplňte ji a pošlete. Následně Vás budeme informovat o jejím přijetí.

Lze užívat prostory Scholastiky i mimo hodiny ateliéru? 

Ano, je to možné. Motivujeme studenty k práci na vlastních projektech i školních zadáních. Škola je otevřená každý den mezi 12. a 20. hodinou, nebo po individuální domluvě.

Budu mít po absolvování kurzu nějaké osvědčení/certifikát, či doporučení?

Scholastika uděluje svým studentům, po absolvování semestrálních klauzur, tištěný certifikát o absolvování daného kurzu.

Co zahrnuje kurzovné ve Scholastice?

Výuku a setkávání ve vybraném ateliéru minimálně jednou týdně po dobu 3 hodin. Během jednoho semestru se koná 16 až 18 ateliérových schůzek / přednášek. Dále je zahrnuta možnost individuálně pracovat v prostoru školy, se školním vybavením, každý den po domluvě mezi 12. a 20. hodinou. Možnost se účastnit "cest po výstavách", tedy komentovaných prohlídek vždy alespoň pěti výstav, probíhajících každé 2 týdny. Příjem týdenních newsletterů s doporučenými vernisážemi, výstavami, přednáškami (co se děje v kultuře v Praze a jiných městech). Možnost účasti na pravidelných přednáškách, které pořádá Scholastika. Možnost zúčastnit se organizovaného zájezdu do zahraničí "za výstavami" s příležitostí poznání vybraného města, jeho galerií a institucí. Prezenční možnost využívat školní knihovnu nebo možnost individuální zápůjčky knih pro domácí studium (po domluvě).

Pro koho je studium na Scholastice určeno?

Náš vzdělávací program je otevřen široké veřejnosti, především u nás studují mladší studenti, absolventi středních škol nebo bakalářských stupňů VŠ. Scholastiku navštěvují ale i lidé pracující v "oboru", například grafičtí designéři, kteří využívají možnosti rozvoje vlastní invence a lepší orientace na scéně. Studují ale u nás i lidé, kteří si vybrali určitý ateliér čistě jako zájmovou aktivitu.

Dokáže mě kurz ve scholastice připravit na přijímací řízení na vybranou VŠ?

Je to jedním z našich cílů. Snažíme se studenty prakticky připravit a informovat po stránce teorie tak, aby byli lépe připravení a tedy úspěšnější při splnění přijímacích zkoušek na VŠ. V předchozích letech bylo nemalé procento studentů ze Scholastiky přijato na AVU, VŠUP, FaVu, FAMU, UJEP atd.

Letní semestr kurzů 2020
Letní semestr kurzů 2020
Den otevřených dveří kurzů
Den otevřených dveří kurzů
VOŠ – Klauzury zimního semestru
VOŠ – Klauzury zimního semestru
Schokolo – editionen
Schokolo – editionen
Přednáška – Juraj Horváth
Přednáška – Juraj Horváth
Vánoční večírek v Bike Jesus
Vánoční večírek v Bike Jesus
Zimní semestr kurzů 2019
Zimní semestr kurzů 2019
Small Talk
Small Talk
Zobrazit všechny novinky